Logitech: miliardowa mysz na rynku

Logitech poinformował, że w dniu dzisiejszym na rynku pojawiła się jego miliardowa mysz komputerowa. Na początku grudnia mija również 40 lat od chwili publicznej prezentacji pierwszej myszy komputerowej stworzonej przez Doug'a Engelbart'a.

"To niesamowity zbieg okoliczności, że jeden z najważniejszych producentów myszy jakim jest firma Logitech, zdołał osiągnąć tak wysoki wynik w tym samym miesiącu, w którym obchodzimy czterdziestą rocznicę legendarnej prezentacji myszy Doug Engelbart'a" powiedział Curt Carlson, dyrektor generalny instytutu SRI International. To w nim pracował Doug Engelbart.

Pierwsza mysz komputerowa stworzona przez Douga Engelbarta

Pierwsza mysz komputerowa stworzona przez Douga Engelbarta

Firmą, która stała się pionierem w rozwoju myszek komputerowych, był Logitech. Założona w 1981 roku firma rozpoczęła sprzedaż myszek na masową skalę w 1985 roku, aby po 11 latach poinformować o sprzedaniu 100-milionowego egzemplarza. Obecnie myszki z logo Logitech sprzedawane są w ponad 100 krajach, a ich dzienna produkcja wynosi ponad 375 tysięcy sztuk.

Logitech P4 (1982)

Logitech P4 (1982)

W tej chwili na świecie jest około miliarda użytkowników komputerów, a szacuje się, że do 2014 roku liczba ta się podwoi.

MouseMan Cordless - jedna z pierwszych myszek bezprzewodowych

MouseMan Cordless - jedna z pierwszych myszek bezprzewodowych

Warto również dodać, iż pierwszym komputerem wykorzystującym mysz komputerową jako standard w komunikacji pomiędzy człowiekiem a maszyną był komputer firmy Apple. W 1984 roku został on zaopatrzony w jednoprzyciskowego "gryzonia", który wyglądem przypominał te używane obecnie.