Logitech prezentuje "tabletowe" bezprzewodowe słuchawki i głośnik

Pod koniec tego miesiąc do sprzedaży powinny trafić dwa bezprzewodowe urządzenia firmy Logitech przeznaczone do współpracy z tabletami i smartfonami. Są to słuchawki oraz głośnik.

Wireless Headset for iPad

Wireless Boombox for iPad

Polecamy:

Zobacz też:

Urządzenia zostały skonstruowane głównie z myślą o iPadzie i iPhone'ie. Pozwalać mają jednak również na bezproblemową współpracę z przenośnymi urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android.

Pierwsza z nowości to bezprzewodowe słuchawki nauszne (Wireless Headset for iPad) komunikujące się ze smartfonem/tabletem za pomocą technologii Bluetooth (maksymalna odległość między urządzanymi to 10 metrów). Pozwalają one na odbieranie rozmów i oferują mikrofon zapewniający redukcję hałasu pochodzącego z otoczenia. Zasilanie słuchawek dostarczane jest przez akumulator, który powinien pozwolić im na 6 godzin pracy. Warto też dodać, że w razie potrzeby można je złożyć jak okulary (patrz zdjęcie).

Zobacz również:

  • Recenzja: Logitech MX Keys Mini - najlepsza mała klawiatura biurowa na rynku
  • Rossmann: elektronika i małe AGD - co warto kupić? [02.12.21r.]
  • Ranking głośników Bluetooth 2021

Druga propozycja to bezprzewodowy głośnik (a w zasadzie system 8 głośników w jednej obudowie) o nazwie Wireless Boombox for iPad, który również pozwala na bezprzewodową komunikację ze smartfonem lub tabletem za pomocą technologii Bluetooth. Korzysta on z akumulatora NiMH zapewniającego sześć godzin pracy i dodatkowo zapewnia możliwość podłączenia za pomocą kabla 3,5 mm.

Urządzenia powinny pojawić się w sprzedaży pod koniec tego miesiąca. Producent ustalił ich ceny na poziomie 70 USD (słuchawki) i 150 USD (głośnik).