Logitech rezygnuje z Google TV - czy to już koniec usługi?

Złe wieści dla Google - szwajcarski Logitech po utracie milionów dolarów zainwestowanych w Google TV właśnie wycofał się ze wspierania tej usługi. Nowej przystawki do telewizora Logitech Revue więc już nie będzie.

Google TV

Logitech Revue od samego początku został przyjęty bardzo chłodno na rynku. Usługa Google TV była krytykowana za skomplikowany interfejs, niską wydajność i brak dostępu do wartościowych treści w sieci. A do tego doszła jeszcze zbyt wysoka cena - 300 USD. Logitech obniżył w desperacji cenę Revue do 100 USD, ale to i tak nie pomogło.

Logitech zapłacił za Google TV milionowymi stratami i głową szefa

Logitech za namową Google wydał na dużą skalę niedopracowany produkt i stracił na tym miliony. Słabe wyniki finansowe Logitecha spowodowały zmianę szefa - Gerald Quindlen ustąpił w lipcu ze stanowiska CEO. Logitech nie wyklucza, że kiedyś wróci do Google TV, ale tylko wtedy kiedy ta usługa odniesie sukces.

Zobacz również:

  • Pracujesz zdalnie? Z tym słuchawki zostaniesz królem Hangouts, Teams, Skype i Zoom
  • Nowa epoka w VOD - jak w pełni wykorzystać potencjał HBO Max, Disney Plus, Netflix i innych?
Logitech rezygnuje z Google TV - czy to już koniec usługi?

Google TV

Aktualizacja Google TV przyszła za późno - czy to koniec?

Ostatnio pojawiła się aktualizacja Google TV - prostszy interfejs i wsparcie dla aplikacji z Androida to dobre kroki. Problem w tym, że może być już za późno - Logitech się wycofał, a Sony w swoich telewizorach inwestuje we własną platformę internetową. Google musi znaleźć nowych partnerów. Ciekawe czy po sparzeniu się Logitecha, ktokolwiek jeszcze uwierzy w sukces Google TV?

Google TV - czy ktoś jeszcze wierzy w sukces tej platformy?

Kiedy Google TV startowało, byłem bardzo sceptyczny. Teraz okazało się, że miałem rację. Ja wciąż nie wierzę w Google TV. Dlaczego? Ponieważ ta usługa tak naprawdę do niczego nam nie służy, nie zaspokaja naszej potrzeby. Internet w telewizorze daje nam każdy właściwie producent telewizorów. Tak naprawdę Google TV dubluje funkcje, które już mamy w telewizorach i dekoderach. Po co ktoś ma wydawać pieniądze na coś, co właściwie nie jest mu do szczęścia potrzebne. Google przekombinowało. A jak Wy myślicie? czy Google TV ma przyszłość?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: