Logitech - sztuka ułatwiania życia

Każdy, ale to każy z użytkowników komputerów marzył o tym aby móc korzystać ze swej maszyny w jak najłatwiejszy sposób. Oczywiście idealną wydaje się obsługa myślami, a że od tego dzielą nas jeszcze dziesięciolecia - musimy szukać innych rozwiązań. Logitech znalazł sposób na uzyskanie większej swobody i pozwolił nam odejść od biurka i dotychczasowych standardów.

Produkty, które przedstawiono nam w ekskluzywnej prezentacji nie są już takie nowe. Ich prototypy prezentowano wcześniej, m.in. na styczniowych targach Consumer Electronic Show w Las Vegas. Obecnie stały się całkowicie osiągalne.

Prezentacja dotyczyła trzech urządzeń do bezprzewodowej obsługi komputera i multimediów. Pierwszym była bezprzewodowa klawiatura spełniająca także rolę myszy. Ma ona wielkość palmtopa i pozwala na pisanie tekstów i obsługę poważniejszych programów z kanapy, bez potrzeby trzymania laptopa na kolanach lub siedzenia przy biurku. Drugim jest mały zestaw opierający się na Wi-Fi pozwalający na słuchanie muzyki i radii online bez angażowania komputera, wymagając wyłącznie podłączenia go do jakichkolwiek głośników. Całej magii dokonuje multimedialny pilot sterowania. Trzecim nowatorskim i nader wygodnym rozwiązaniem jest wielofunkcyjna mysz działająca w przestrzeni trójwymiarowej, mogąca pracować bez podłoża jak biurko czy stół, a obsługiwana ruchami ręki.

Prezentowane urządzenia pozwalają na korzystanie z multimediów oraz zdalną, pozbawioną kabli obsługę komputera. Dzięki zastosowanym technologiom jesteśmy w stanie tak samo wydajnie korzystać z nich, nawet nie będąc w pomieszczeniu, w którym znajduje się komputer. Bezprzewodowe rozwiązania mogą być używane bez "widzenia się z komputerem" dzięki łączności radiowej - m.in. bluetooth.

To, jak działają te ciekawostki należy zobaczyć, gdyż czytanie o nich nie da pełnego pojęcia z jaką wygodą mamy do czynienia. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo, w której zobaczycie w jaki sposób Logitech stara się uławiać nam życie dzięki większej swobodzie użytkowania naszych multimediów i komputera.

Więcej w materiale wideo