Logopedyczne zabawy - program do zabawy i nauki

Logopedyczne Zabawy to program, który przeznaczony jest do wspomagania terapii logopedycznej. Składa się on z kilku modułów, które pomagają dzieciom usprawniać wymowę poprzez zabawę z komputerem.

Do pobrania jest kilka części programu - Część I - sz, ż, cz, dż; Część II - s, z, c, dz; oraz inne zestawy aplikacji, np. Logoobrazki. Oto przykład kilku zabaw komputerowych dostępnych programie:

PODPISZ I POWIEDZ

Ćwiczenia zawarte w programie są pomocne szczególnie przy utrwalaniu głoski w wyrazach (w różnych pozycjach). Program polecany jest dla dzieci posiadających umiejętność czytania. Zadanie dziecka polega na wybieraniu kolejnych liter i układaniu podpisu do pokazanego na ekranie obrazka. Litery układa się przy pomocy kursora myszy (metodą "przeciągnij i upuść").

ZAPAMIĘTAJ I POWIEDZ

Program obrazkowy, w który z pewnością chętnie będą grały młodsze jak i starsze dzieci. Polecany do wykorzystania j przy utrwalaniu wymowy głosek w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie). Niezastąpiony w ćwiczeniu trudnych głosek i pozwalający na porównywanie wymowy ze wzorcem podanym przez komputer. Program ćwiczy również inne sprawności takie jak: spostrzegawczość wzrokową, pamięć, koncentrację uwagi.

Gra polega na odkrywaniu 2 kart (klikaniu na nie myszką) i szukaniu pary. Po znaleznieniu przez dziecko 2 takich samych obrazków można usłyszeć ich nazwę podaną przez komputer. Po usłyszeniu nazwy dziecko powinno ją bezbłędnie powtórzyć.

Program LogoObrazki służy do wspomagania terapii logopedycznej sygmatyzmu, a dodatkowo rozwija umiejętności logicznego myślenia, czytania i liczenia.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również