Logowanie przy użyciu odcisku palca

Niemiecka firma Utimaco wprowadza do oferty rozwiązanie bezpieczeństwa SafeGuard Enterprise 5.35 przeznaczone dla komputerów Lenovo. Jest to rozwiązanie wykorzystujące system logowania przy użyciu odcisku palca oraz całkowite szyfrowanie dysku.

Metoda biometryczna w nowej wersji SafeGuard Enterprise występuje jako alternatywa dla standardowego logowania za pomocą hasła. Aby zalogować się do systemu Windows lub wznowić pracę zablokowanego komputera - wystarczy dotknąć komputer palcem. Ta funkcja jest dostępna na laptopach Lenovo, wyposażonych w system uwierzytelniania UPEK i czytniki linii papilarnych, a także na komputerach stacjonarnych Lenovo, do których podłączono klawiatury z UPEK i czytnikiem linii papilarnych.

Utimaco ściśle współpracowało z Lenovo i partnerami dostarczającymi rozwiązania biometryczne, w celu rozwinięcia technologii przyjaznej użytkownikom. Integracja technologii biometrycznej Lenovo z oprogramowaniem SafeGuard Enterprise dostarcza użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo.

SafeGuard Enterprise to flagowy produkt Utimaco, który zabezpiecza dane na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz nośnikach. Rozwiązanie może być wykorzystany do zaszyfrowania dysków lokalnych jak i serwerów sieciowych, na poziomie plików oraz folderów, którym przydziela się indywidualne prawa dostępu.