Lokalizacje Triathlon Series 2018!

Ogólnopolska impreza Triathlon Series od lat cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników, którzy pragną spróbować swoich sił w triathlonie. W tym roku cykl ponownie zagości w znanych i popularnych lokalizacjach: Brodnicy, Chodzieży i Nieporęcie. W tym roku zawodnicy do wyboru mają jeden z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie triathlonowej.

Inauguracja cyklu odbyła się 22 lipca w przepięknie położonej Brodnicy. Brodnica to niespełna 30-tysięczne miasto, które jest stolicą Pojezierza Brodnickiego, położone jest nad rzeką Drwęcą, która jest jedną z najczystszych polskich rzek. Miasto leży na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych Europy i kraju. Brodnica i jej okolice to przede wszystkim bogactwo natury. Miasto leży w granicach obszaru funkcjonalnego „Zielonych Płuc Polski, na skraju utworzonego ponad 20 lat temu – Brodnickiego Parku Krajobrazowego, na terenie, którego znajduje się ponad 40 jezior, a w granicach miasta leży Jezioro Niskie Brodno.

Lokalizacje Triathlon Series 2018!

Drugi etap tegorocznego cyklu odbędzie się 5 sierpnia w Chodzieży, która usytuowana jest w Północnej Wielkopolsce, przy drodze krajowej K-11, w odległości 70 km od Poznania i 30 km od Piły. Miejscowość znajduje się na styku dwóch mikroregionów - Wysoczyzny Chodzieskiej i Doliny Noteci. Miejsce to charakteryzują duże różnice wysokości terenu, dzięki czemu ta okolica to górski krajobraz w miniaturze. Stąd też przydomek Chodzieskiej Szwajcarii nadany miastu przed około dwustu laty. Chodzieżą zachwycał się Witkacy, który tu kończył „Szewców”, a na polowania chętnie przyjeżdżał tu prezydent Ignacy Mościcki.

Lokalizacje Triathlon Series 2018!

W Nieporęcie odbędzie się inauguracja cyklu Triathlon Series 2018, triathloniści będą rywalizować na terenie gminy 2 września. Gmina Nieporęt położona jest w bliskim sąsiedztwie Warszawy, a odległość od centrum Nieporętu do centrum stolicy wynosi jedynie ok. 30 km! Zmienność krajobrazu i doskonałe warunki przyrodnicze to główne zalety tej lokalizacji, która jest częścią Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Blisko połowę terenów gminy zajmują lasy, w których znajdują się 3 rezerwaty i 19 pomników przyrody. Niewątpliwym atutem Nieporętu jest Jezioro Zegrzyńskie, które służy rekreacji mieszkańców Warszawy i okolic w związku z licznymi występującymi tu ośrodkami sportów wodnych.

Na wszystkie zawody w cyklu Triathlon Series 2018 można się zapisywać. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.triathlonpl.com.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnym profilu Facebook imprezy: www.facebook.com/TriathlonPLcom.