Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Ranking 2017: alarm GSM, lokalizacja GPS do auta, motocykla lub roweru dla dziecka za darmo; Testy, opinie – najlepsze lokalizatory GPS GSM

Wykorzystanie satelitarnego sygnału GPS do lokalizacji znacząco wpływa na bezpieczeństwo mienia, pojazdów, osób, zwierząt, ładunków itp. Miliony lokalizatorów GPS sprzedawanych na świecie potwierdzają, że te niewielkie urządzenia są najbardziej przystępnym, skutecznym i ekonomicznym sposobem monitoringu.

Minilokalizatory GPS i nadajniki GPS stają się również coraz bardziej doceniane i popularne w Polsce. Liderem w tej dziedzinie jest Orllo Electronics – specjalista w dostarczaniu wysokiej jakości produktów z branży elektroniki użytkowej wykorzystujących najnowsze technologie. Profesjonalny system monitoringu ORLLO Electronics oferuje lokalizatory GPS zarówno do użytku prywatnego, jak i do zarządzania flotami firmowymi. Doświadczeni fachowcy z firmy Orllo Electronics przybliżą nam tę tematykę.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Co to jest lokalizacja GPS i monitoring?

Lokalizacja to w największym skrócie określenie położenia jakiegoś obiektu. Do lokalizacji GPS wykorzystuje się Global Positioning System (GPS), czyli system nawigacji satelitarnej opartej na sieci 31 satelitów umieszczonych na orbicie przez Departament Obrony USA.

Ogromną zaletą systemu jest jego globalny zasięg, działanie w każdych warunkach pogodowych, w każdym miejscu na ziemi, przez 24 godziny na dobę!

Jak działa lokalizator GPS nadajnik GPS?

Lokalizator GPS to niewielkie urządzenie z wbudowanym modułem do namierzania obiektów z wykorzystaniem satelitarnego sygnału GPS. Nie wchodząc w szczegóły, możemy powiedzieć, że następuje komunikacja między urządzeniem a satelitami, które porównują czas transmisji sygnału i na tej podstawie obliczana jest pozycja na mapie.

Pozycję monitorowanego obiektu możemy sprawdzić w każdej chwili za pomocą telefonu, tabletu z systemem Android lub iOS albo poprzez platformę WWW.

Lokalizacja GPS online, alarm?

Poruszanie się obiektu/osoby z lokalizatorem możemy śledzić w czasie rzeczywistym.

Orllo Electronics udostępnia bezpłatne, polskie aplikacje na urządzenia mobilne, a także profesjonalną platformę na komputer do śledzenia obiektów lub osób z lokalizatorem.

Aby to było możliwie, najpierw instalujemy w lokalizatorze GPS kartę SIM dowolnego operatora. Lokalizator (nadajnik) komunikuje się z aplikacją (odbiornikiem) za pomocą sieci GSM. W tym miejscu warto wspomnieć, że do każdego lokalizatora GPS Orllo dodajemy kartę SIM gratis.

Z poziomu aplikacji lub przeglądarki internetowej w systemie komputerowym odbywa się także zarządzanie lokalizatorem GPS i jego funkcjami.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizatory GPS Orllo Electronics spośród innych oferowanych na rynku wyróżnia historia trasy utrzymywana przez trzy miesiące! Większość podobnych urządzeń mają jedynie jeden miesiąc. Jest to opcja niezwykle istotna w przypadku zarządzania flotami, ale także w trudnych sytuacjach osobistych, np. gdy musimy dowieść niewierności partnera...

Jeśli wspomnieliśmy już o zarządzaniu flotami, warto podkreślić, że do jednego konta w aplikacji Orllo Electronics można podłączyć nieograniczoną ilość lokalizatorów GPS!

Jaki lokalizator GPS i nadajnik GPS wybrać?

Wybór lokalizatora GPS przede wszystkim zależy od tego, do czego chcemy go zastosować.

Lokalizator GPS do samochodu do auta

Najlepsze lokalizatory GPS GSM do auta to: Orllo STO-1, Orllo STO-2, Orllo STO-3G, Orllo STO-7, Orllo Car Track.

Na bliższe przyjrzenie się zasługuje szczególnie lokalizator GPS Orllo STO-3G, który montowany jest do samochodu na stałe i obsługuje sieć 3G. Jako jeden z nielicznych na rynku nadajnik GPS GSM oferuje szybkość transmisji danych 3G!

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizator GPS Orllo STO-3G z alarmem i powiadomieniem o odłączeniu od zasilania, statusie włączenia zapłonu, o wstrząsie lub uderzeniu (alarm wibracyjny), przekroczeniu prędkości, przekroczeniu geoogrodzenia, o przemieszczeniu się samochodu czy otwarciu jego drzwi. O niepożądanych zdarzeniach użytkownik zostanie powiadomiony przez aplikację.

Lokalizator GPS Orllo STO-3G wyposażony jest także w przycisk alarmowy SOS, możliwość włączenia i wyłączenia pompy paliwa za pomocą przekaźnika oraz czuły mikrofon, pozwalający na podsłuch miejsca, w którym znajduje się urządzenie.

Lokalizator GPS na magnes

Godnym polecenia jest także nadajnik GPS Orllo STO-1 z magnesem (na magnes), którego mocne magnesy neodymowe oraz wodoodporność IP65 umożliwiają montaż na podwoziu pojazdu.

Lokalizator ten posiada pojemną baterię i tryb uśpienia, więc może „czuwać” do 20 dni bez konieczności ładowania. Aby oszczędzać zużycie energii i transferu danych, lokalizator przechodzi w tryb czuwania automatycznie, gdy pojazd się nie porusza.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizator GPS do roweru. Ochrona roweru

Z szerokiej gamy lokalizatorów do roweru polecamy model Orllo STO-4. Mały rozmiar nadajnika GPS oraz zaczep sprawdzą się doskonale w przypadku chęci zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Wbudowana, wydajna bateria oraz tryb czuwania, w którym ograniczone jest zużycie energii i transferu danych, pozwalają na pracę nawet przez 90 dni bez ładowania!

Lokalizator gps rowerowy ma możliwość ustawienia geoogrodzenia (czyli obszaru, w jakim może znajdować się rower) oraz alarmu wibracyjnego. W przypadku znalezienia się roweru poza ustaloną strefą lub gdy nadajnik GPS zarejestruje wibracje w wyniku wstrząsu albo ruchu, użytkownik otrzyma natychmiast powiadomienie alarmowe na aplikację.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizator GPS dla psa, kota, monitoring zwierząt

Lokalizator GPS Orllo STO-4, wspomniany powyżej, jest także polecany dla zwierząt. Niewielki, lekki, z zaczepem sprawdzi się do lokalizacji kota wędrującego własnymi ścieżkami czy psa ganiającego bez opamiętania za ptakami.

Świetnie sprawdza się lokalizator gps dla psa myśliwskiego.

By uzyskać dodatkową kontrolę nad pupilem, można ustawić geoogrodzenie.

Lokalizator GPS dla dzieci, lokalizacja osoby starszej, śledzenie męża, żony

Minilokalizatory personalne, takie jak: Orllo STO-4, Orllo STO-5 i Orllo STO-6, sprawdzą się w przypadku lokalizacji osób, dzieci, seniorów, a nawet niewiernych partnerów.

Wykorzystując rozbudowane funkcje lokalizatorów personalnych, zagwarantujemy bezpieczeństwo swojemu dziecku, a sobie spokój. Jeśli obawiamy się o osobę starszą, być może chorą, mającą kłopoty z pamięcią, możemy jej zagwarantować zdalną opiekę.

Albo gdy jesteśmy zmuszeni dowieść winy partnera przed sądem, skorzystajmy po prostu z lokalizatora GPS.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizator personalny GPS zasługujący na wyróżnienie to Orllo STO-6, najlepszy lokalizator osobisty.

Dzięki funkcji dwustronnej komunikacji głosowej możemy wykorzystać go jak telefon. Porozmawiać i uspokoić zagubioną babcię czy dziecko. Podopieczny czy dziecko może także wykonać połączenie telefoniczne do trzech przypisanych numerów lub wcisnąć szybko przycisk alarmowy SOS, aby natychmiast powiadomić bliskich, że potrzebuje wsparcia.

Funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym, a także zapisywana historia pozwalają rodzicom skontrolować, czy dziecko wraca właściwą drogą ze szkoły do domu, czy nie wagaruje. Korzystając z geoogrodzenia, rodzice mogą upewnić się w dowolnym momencie, że pociecha przebywa na terenie szkoły.

Wbudowany głośnik daje dodatkowo możliwość podsłuchu.

Lokalizator łodzi i jachtów

System lokalizacji GPS sprawdza się także na jachtach, łodziach, skuterach wodnych. Z jednej strony gwarantuje bezpieczny wypoczynek – w razie niebezpieczeństwa mamy precyzyjnie określaną pozycję do wezwania służb ratowniczych – z drugiej strony zabezpiecza łódź przed kradzieżą.

Wilkom morskim polecamy lokalizatory GPS Orllo STO-5 i Orllo STO-7. Warto zwrócić uwagę na funkcje lokalizatora Orllo STO-5, takie jak: dwukierunkowa komunikacja głosowa, przycisk SOS czy podsłuch, które mogą okazać się kluczowe w sytuacjach zagrożenia. Nie tylko na wodzie, ale także podczas lądowych wypraw.

Funkcja podsłuchu oraz alarm wibracyjny z powiadomieniem SMS po wstrząsie lub wibracji zabezpieczą cenny sprzęt przed nieautoryzowanym użyciem.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Śledzenie przesyłek, towarów, kontenerów, statków

Lokalizator GPS Orllo STO-2 z dużą pojemną baterią i długim czasem pracy to rozwiązanie do śledzenia transportu cennych, dużych towarów.

W każdej chwili istnieje możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się kontener z towarem, czy przejrzenia, jaką trasę pokonał.

Tracker GPS wyposażony jest w przycisk alarmowy na obudowie, który po zdemontowaniu bądź odklejeniu urządzenia poinformuje o tym zdarzeniu.

Dzięki wzmocnionym magnesom neodymowym montaż lokalizatora GPS ORLLO STO-2 jest możliwy w dowolnym miejscu pojazdu, statku czy kontenera.

Wodoszczelność klasy IP66 gwarantuje działanie w wilgoci i kurzu.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizator GPS z dużą wydajną baterią, z długim czasem pracy bez ładowania działa do trzech lat!

Śledzenie floty pojazdów

Do zarządzania firmową flotą polecamy modele: Orllo STO-1, Orllo STO-2, Orllo STO-3G, Orllo STO-7, Orllo Car Track.

Jak wspominaliśmy na początku artykułu, aplikacja umożliwia podłączenie nieograniczonej liczby lokalizatorów GPS, dzięki czemu idealnie nadaje się do nadzorowania floty pojazdów. Serwer WWW przygotowany jest do profesjonalnej i łatwej obsługi flot!

Wszystkie urządzenia zamontowane w samochodach są widoczne po zalogowaniu i mamy nad nimi pełną kontrolę. Pozycja każdego pojazdu z założonym lokalizatorem odświeża się, automatycznie pokazując, gdzie są pojazdy i z jaką prędkością się poruszają.

Dla każdego z nich możliwe jest ustawienie geoogrodzenia, czyli strefy, w jakiej pojazd może się poruszać. Jeśli jakiś pojazd przekroczy wirtualne ogrodzenie, zostaniemy o tym powiadomieni (o każdym wyjeździe czy wjeździe do lub z ustalonego obszaru).

Nie umknie także naszej uwadze przekraczanie prędkości przez kierowców – aplikacja zawiera tzw. alarm prędkości.

Ogromną wygodą jest zapisywanie historii tras pojazdów. Nie musimy śledzić ich na bieżąco, ponieważ aplikacja posiada 3-miesięczną historię trasy.

Tak więc w dowolnym czasie możemy prześledzić, jaką trasę przebył samochód, z jaką prędkością i gdzie się zatrzymywał.

Większość zalet lokalizatorów GPS Orllo zostało już przedstawionych wyżej, jednak zwróćmy uwagę na jeszcze jeden: Orllo STO-7. Jego zastosowanie to:

  • samochód,
  • przyczepka, laweta,
  • skuter, motocykl, quad,
  • bus, autobus,
  • samochód ciężarowy,
  • traktor,
  • maszyny budowlane (agregaty prądotwórcze, inne),
  • łodzie, jachty.

Lokalizator samochodowy GPS Orllo STO-7 jest idealny do śledzenia, jak również zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą. Posiada alarmy i powiadomienia o odłączeniu od zasilania, statusie włączenia zapłonu, otwarciu drzwi samochodu i wiele innych przydatnych funkcji. Przykładowo wyposażono go w przycisk alarmowy SOS oraz możliwość włączenia i wyłączenia pompy paliwa lub innego urządzenia elektronicznego za pomocą przekaźnika. Lokalizator samochodowy ma także funkcję dwukierunkowej komunikacji głosowej. Zewnętrzny mikrofon i głośnik pozwalają na optymalne rozplanowanie ich położenia wewnątrz pojazdu i uzyskanie poręcznego komunikatora do kontaktów ze współpracownikami czy rodziną oraz ewentualny podsłuch.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Lokalizator samochodowy GPS Orllo STO-7 zawiera przydatną funkcję lokalizacji auta: FIND. Po wysłaniu komendy do lokalizatora rozlegnie się przerywany sygnał dźwiękowy klaksonu, a światła w samochodzie kilka razy zapalą się i zgasną.

Wodoodporny lokalizator GPS przejdzie w tryb czuwania, gdy pojazd się nie porusza, co pozwoli na znaczną oszczędność baterii i transferu danych.

Lokalizator GPS – czy warto go kupić?

Z naszych kontaktów z klientami – a z lokalizatorów Orllo Electronics korzystają polskie i międzynarodowe firmy transportowe, leasingowe, wypożyczalnie samochodów i przyczep, agencje detektywistyczne oraz prywatni użytkownicy – wynika, że stosowanie lokalizatorów GPS to wygoda, spokój ducha oraz spore oszczędności dla firm! Słyszymy nieraz:

„To urządzenie zaoszczędziło mi mnóstwo czasu, nerwów i wydatków".

Dla użytkowników indywidualnych najcenniejszą zaletą stosowania lokalizatora jest spokój. Spokój o samochód, o bliskich, o pupila.

Dla firm są to wymierne korzyści pozwalające na spore oszczędności wynikające z ograniczenia zbędnych przebiegów, poprawę skuteczności floty, zwiększenie produktywności pracowników itp.

Lokalizator GPS, nadajnik GPS, alarm – cena

Lokalizatory GPS Orllo Electronics dostępne są w cenie 200–400 zł. Jak łatwo Czytelnicy zauważą, każdy lokalizator ma różne zastosowania, np. może posłużyć do śledzenia pojazdów, osób, przesyłek, bagażu, zwierzaków itp. A zatem jednorazowy przystępny wydatek zwraca się dość szybko. Co roku na lotniskach ginie przecież 28% bagażu! To wymierna strata. A strata ukochanego psa? Tego nie da się przecież wycenić.

Razem z lokalizatorami ORLLO Electronics klienci otrzymują dostęp do bezpłatnej, polskiej aplikacji oraz profesjonalnej, polskiej platformy WWW. Nadajniki GPS zakupione w 2017 roku są objęte bezpłatnym, dożywotnim abonamentem!

W zestawie z lokalizatorami GPS Orllo Electronics klienci otrzymują kartę SIM gratis.

Monitoring GPS pojazdów, lokalizacja za darmo, bez abonamentu

Prawdziwy, dożywotni, za darmo, bezabonamentowy. Taka opcja jest oferowana na rynku, niestety często przez sprzedawców niewyspecjalizowanych, niedających żadnych gwarancji.

Rekomendujemy sprawdzanie sprzedawców przed zakupem bezabonamentowych lokalizatorów.

Lokalizator GPS - systemy alarmowe monitoringu

Orllo Electronics, jako Rzetelna Firma, gwarantuje swoje istnienie i obsługę na światowym poziomie.