Lokalna komunikacja z MacPopUp

Firma Kanex udostępniła użytkownikom komputerów Macintosh z systemem Mac OS X nowe rozwiązanie MacPopUp pozwalające na przesyłanie i wymianę informacji między użytkownikami lokalnej sieci.

MacPopUp 2.5 to pierwsze tego typu rozwiązanie pozwalające użytkownikom Mac OS X w pełni wykorzystać możliwości pracy ich systemu w lokalnej sieć LAN, pozwalając na bezproblemową komunikację i wymianę informacji między wszystkim użytkownikami w tym samym czasie. Najnowsza wersja 2.5 pozwala zarówno w zastosowaniach domowych jak i SOHO (small office/home office) na uruchomienie 'sieci' , dostępu do Internetu czy wybór odbiorcy bez potrzeby przełączania się na ustawienia właściwości protokołu TCP/IP, sprowadzając całą procedurę do przysłowiowego 'jednego kliku'. Ponadto użytkownicy mogą być członkami grup roboczych wybierając daną opcję z menu, i w ten sposób bardzo szybko drukować otrzymane wiadomości, przesyłać je innym użytkownikom czy też cieszyć się zwiększoną stabilnością całego systemu. Do nowości w MacPopUp należy system rozpoznawania mowy, który potrafi zanalizować do 25 różnych wiadomości głosowych, a następnie wyświetlić je w postaci tekstu w różnych językach.

Wymagania sprzętowe najnowszego programu Kanexa to praktycznie każdy komputer Macintosh wyposażony w przynajmniej 1MB pamięci RAM, system Mac OS 7, oprogramowanie OpenSoftware oraz lokalna sieć z usługami TCP/IP. Zainteresowani mogą pobrać próbną 30 dniową wersję programu ze strony producenta płacąc 10 USD za kopię, natomiast użytkownicy dotychczasowej wersji będą mogli dokonać aktualizacji za darmo.

www.kanex.com


Zobacz również