Loki, sezon 2 – data premiery, zwiastun, obsada serialu Marvela. Kiedy bóg psot powróci na Disney+?

Loki to jeden z najbardziej lubianych bohaterów MCU. Nic więc dziwnego, że fani boga kłamstwa z niecierpliwością czekają na 2. sezon serialu o jego przygodach. Kiedy odbędzie się premiera "Lokiego 2"? O czym opowie nowy sezon? Sprawdzamy wszystkie informacje na ten temat.

fot. Marvel Studios

Loki – najważniejsze informacje

  • Tytuł: Loki
  • Twórcy: Michael Waldron
  • Gatunek: fantasy, superhero
  • Liczba potwierdzonych sezonów: 2
  • Czas emisji: 2021-obecnie
  • Kraj produkcji: USA

Serial Loki wchodzi w skład 4. fazy rozwoju uniwersum Marvela. Wydarzenia z produkcji rozgrywają się bezpośrednio po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry, ale w alternatywnej linii czasowej. Po kradzieży Tesseraktu i ucieczce z niewoli Loki trafia do alternatywnej rzeczywistości, nad którą kontrolę sprawuje tajemnicza, biurokratyczna organizacja.

Sezon 1

Wykorzystując moc Tesseraktu i tworząc nową linię czasową Loki (Tom Hiddleston) narusza zasady działania multiwersum i zostaje aresztowany przez Time Variance Authority, – organizację strzegącą integralności czasoprzestrzeni. Pieczę nad więźniem sprawuje agent Mobius M. (Owen Wilson), który chce, by bóg kłamstwa pomógł mu w ujęciu tajemniczego czasozbrodniarza. Pod wpływem wizji tragicznej przeszłości i przyszłości, Loki przechodzi przemianę i zgadza się wziąć udział w niebezpiecznej akcji. Podczas misji spotyka różne "warianty" swojej osoby, pochodzące z alternatywnych światów.

Zobacz również:

  • Wiedźmin, sezon 3. Kiedy premiera? Obsada, fabuła, zwiastun serialu Netflixa

Sezon 2

Pierwszy sezon Lokiego zakończył się w momencie powrotu boga do siedziby Time Variance Authority. Miał on zamiar ostrzec Mobiusa przed katastrofą w multiwersum, ale trafił do linii czasowej, w której on i agent jeszcze się nie znali. Nie wiadomo więc, jak dalej potoczy się misja Lokiego, jakie skutki dla czasoprzestrzeni będzie miało zabicie Kanga i stworzenie niekontrolowanej liczby linii czasowych.

Loki 2 – bohaterowie na plakatach filmowych! Akcja rozegra się w latach 70.? (12.07.2022)

W Londynie trwają właśnie zdjęcia do drugiego sezonu przebojowego serialu o bogu kłamstwa. Bystroocy fani wypatrzyli na planie retro plakaty filmowe nawiązujące do komiksów z przełomu lat 70. i 80. Stąd wysnuto wniosek, że w sezonie 2 Loki odwiedzi tę właśnie epokę.

O jakie plakaty chodzi? Jeden z nich przedstawia Kingo – bohatera serii Eternals, w której po raz pierwszy pojawił się w 1977 roku. W komiksach spędził wieki w Japonii, jednak w ekranizacji z 2021 roku był on związany z Indiami. Twórcy Lokiego najwyraźniej mają zamiar podążyć tym tropem i utrzymać przykrywkę Kingo jako bollywoodzkiego aktora.

Loki, sezon 2 – data premiery, zwiastun, obsada serialu Marvela. Kiedy bóg psot powróci na Disney+?

fot. https://twitter.com/bestoftwh

Na innym plakacie możemy dostrzec postać o imieniu The Zaniac. Jest to przerażający byt, który przejmuje ciała ludzi i sprawia, że stają się oni agresywni. Dziwny bohater po raz pierwszy pojawił się w zeszycie Thora z 1982 roku. W komiksie aktor Brad Wolfe został opętany podczas wcielania się w rolę seryjnego mordercy Zaniaca. Polował na kobiety i podjął próbę zabójstwa przyjaciółki Thora – został jednak przez herosa powstrzymany i osadzony w szpitalu psychiatrycznym.

Loki, sezon 2 – data premiery, zwiastun, obsada serialu Marvela. Kiedy bóg psot powróci na Disney+?

fot. https://twitter.com/bestoftwh

Na trzecim plakacie widnieje Phone Ranger – bohater, który pojawił się w 1985 roku w pierwszym zeszycie Marvel Age Annual. Był on zwyczajnym człowiekiem, pracownikiem naprawiającym telefony, który herosem został po odkryciu telefonu zawierającego kosmiczną technologię.

Loki, sezon 2 – data premiery, zwiastun, obsada serialu Marvela. Kiedy bóg psot powróci na Disney+?

fot. https://twitter.com/bestoftwh

Czy ci trzej bohaterowie pojawią się w drugim sezonie Lokiego? Byłoby to ciekawe ze względu ich dość absurdalne charaktery, ale niewykluczone, że plakaty mają być tylko mrugnięciem oka do fanów komiksów.

Loki będzie pracował w McDonald's? Zaskakujące zdjęcia z planu serialu (15.07.2022)

Fani nie ustają w podglądaniu przy pracy ekipy Lokiego 2. W ostatnich dniach zauważono Sophię Di Martino, czyli serialową Sylvie, spacerującą po planie w czerwonym uniformie. Jak się szybko okazało, był to mundurek sprzedawcy w McDonaldzie. Czemu bohaterka miałaby pracować w sieci fast foodów? Tego nie wiadomo – biorąc pod uwagę szalony charakter Lokiego i jego alter ego oraz kłopoty z czasem, może to być element naprawdę skomplikowanej intrygi.

Powiększa się obsada Lokiego 2! Pojawi się seryjny zabójca? (18.07.2022)

Do obsady drugiego sezonu Lokiego dołączył właśnie kolejny aktor – Rafael Casal, znany z takich produkcji, jak Ptak dobrego Boga czy Blindspotting. Z ogólnych informacji wynika, że wcieli się on w ważną rolę, jednak twórcy serialu nie zdradzają żadnych szczegółów. Za to fani Lokiego mają już na ten temat swoją teorię – podejrzewają, że aktor może wcielić się w mordercę znanego jako The Zaniac.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że na planie drugiego sezonu Lokiego zauważono retro plakaty nawiązujące do komiksów z lat 70. i 80. Znalazły się na nich wizerunki superbohatera Kingo i Phone Rangera, a także łotra znanego jako The Zaniac. Jest on istotą przejmującą ciała ludzi i zmuszającą ich do dokonywania krwawych aktów agresji.

Loki, sezon 2 – data premiery, zwiastun, obsada serialu Marvela. Kiedy bóg psot powróci na Disney+?

Na zdjęciu, które wyciekło z planu serialu możemy zobaczyć Rafaela Casala w więziennym uniformie TVA – taki sam strój nosił aresztowany Loki w pierwszym sezonie. Na zdjęciu widzimy również Toma Hiddlestone'a i Owena Wilsona podążających za więźniem – najwyraźniej agent i bóg kłamstwa ponownie połączą siły, i być może to właśnie oni będą odpowiedzialni za schwytanie postaci granej przez Casala.

Data premiery Lokiego 2 ogłoszona! (17.05.2023)

Po bardzo długim oczekiwaniu możemy wreszcie powiedzieć: mamy to! Disney ogłosił konkretną datę premiery 2. sezonu serialu o bogu kłamstw. Według najnowszych informacji Loki na Disney+ powtórnie zawita 6 października 2023 roku. Tegoroczna jesień zapowiada się więc bardzo interesująco.

Zobacz także: Daredevil: Born Again – fabuła, data premiery i obsada. Gdzie jeszcze zobaczymy Matta Murdocka?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: