Lokter - polski Foursquare z ambicjami

Lokter to Polski serwis i aplikacja do geolokalizacji dostępna na praktycznie wszystkie urządzenia z Androidem. Już na starcie można znaleźć ciekawe zniżki w różnych punktach, do których się zameldujemy. Niestety są i wady..

Lokter

Język: polski

Wersja Androida: od 1.6

Producent: GG Network SA

Cena aplikacji: bezpłatna

Ocena redakcji: 3/5

Aplikację Lokter można w skrócie nazwać polskim Foursquarem. Podobny mechanizm, bardzo podobne zasady ubrane w nieco bardziej atrakcyjną szatę graficzną i dostępne w polskim języku.

Użytkownicy aplikacji mogą się meldować (tzw. CzekIn) w różnych lokalizacjach zdobywając punkty i rywalizując ze znajomymi i innymi użytkownikami o miano "szeryfa" danego punktu. Prócz tego twórcy zaoferowali dodatkowe zadania, które mają zamienić geolokalizację w prawdziwą, miejską zabawę.

Dodatkowo Lokter ma oferować promocję dla meldujących się w wybranych punktach usługowych, restauracjach czy klubach. Mogą to być np. zniżki.

Aplikacja jest już dostępna na iOS oraz system Android. Tę drugą można pobrać bezpośrednio ze sklepu Android Market. Jest ona bezpłatna i działa na urządzeniach z systemem w wersji od 1.6 wzwyż.

Lokter jest bardzo atrakcyjny graficznie, ale niestety nie do końca funkcjonalny. Nawigowanie pomiędzy działami nie jest do końca intuicyjne, trafić też można na ślepe uliczki. Niestety wadą jest też prądożerność. Aplikacja działając w tle jest w stanie zużyć zdecydowanie za dużo energii (nawet 8% całkowitego poboru). Jeśli twórcy szybko uporają się z tymi "problemami wieku dziecięcego" mają szansę na sukces na naszym jeszcze nie zgeolokalizowanym rynku. Warto sprawdzić!