Londyński plan przeciwdziałania spamowi

Podpisanie przez 15 krajów paktu o nazwie "London Action Plan on Spam" to pierwszy owoc konferencji International Spam Enforcement Workshop, zorganizowanej w Londynie przez FTC - Federal Trade Commision) oraz brytyjski odpowiednik tej organizacji - OFT (Office of Fair Trading).

Jak informowaliśmy już wcześniej w artykule "Globalna walka ze spamem", na konferencję International Spam Enforcement Workshop przybyli przedstawiciele ponad 20 krajów. Pierwszym owocem spotkania jest podpisanie przez 15 krajów (Wielka Brytania, USA, Australia, Dania, Hiszpania, Korea Południowa, Japonia, Chile, Szwajcaria, Węgry, Finlandia, Norwegia, Szwecja, Irlandia oraz Litwa) paktu o nazwie "London Action Plan on Spam", który zakłada utworzenie specjalnych jednostek komunikacyjnych, które będą w stanie skutecznie wymieniać między sobą informacje na temat nie zamawianej korespondencji.

Partycypujący w pakcie, zobowiązują się ponadto do zacieśnienia współpracy na poziomie odpowiednich agencji rządowych, a także tworzenia szeregu inicjatyw mających na celu skuteczniejszą walkę z zarzewiami spamu. Odbywać się będą również regularne spotkania i konferencje, na których omawiana będzie szczegółowo ta problematyka.

Zobacz również:

  • Nie możesz się dodzwonić? Oto, jak sprawdzić czy ktoś zablokował Twój numer

Na liście krajów, które zdecydowały się podpisać pakt, nie ma niestety Chin oraz Rosji, które to kraje odgrywają kluczową rolę w procesie generowania i dystrybucji spamu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: