Longhorn: dużo mniej niebieskich ekranów

Blue Screen of Death, BSOD, czyli niebieski ekran, na którym zostaje wyświetlona informacja o wystąpieniu krytycznego błędu, to prawdziwa zmora użytkowników Windows i efekt nieustannych kpin zwolenników innych systemów operacyjnych. Jak tymczasem wynika z przecieków, niebieskie ekrany w Longhornie mogą pojawiać się dużo rzadziej niż to bywało w poprzednich wersjach Windows.

Na BSOD jest tylko jedno lekarstwo: restart komputera. Nie ma już mowy o odzyskiwaniu danych czy zamykaniu zawieszonej aplikacji. W przypadku poważniejszej awarii systemowi często nie udaje się nawet wykonać zrzutu pamięci.

Niebieskie ekrany w Longhornie będą pojawiać się rzadziej, ale nie zawsze wyniknie to z ulepszeń w kodzie. Jak donosi serwis Joi.ito, niektóre z niebieskich ekranów zostaną zastąpione... czerwonymi.

Prezentowane na witrynie zdjęcie z nowym ekranem krytycznego błędu pochodzi z emulatora Microsoft Virtual PC. Niektórzy twierdzą, że widoczna na nim literówka świadczy o tym, że rysunek został spreparowany.

Więcej informacji: Joi.ito.


Zobacz również