Longhorn - permanentna inwigilacja?

Bill Gates poinformował podczas konferencji WinHEC o planach wbudowania do systemu Longhorn... czarnej skrzynki - donosi serwis CNet.com. Nowe narzędzie służyć ma do gromadzenia i przesyłania do Microsoftu szczegółowych informacji o błędach - ma to pomóc w identyfikowaniu i rozwiązywaniu najczęstszych problemów.

Naczelny Architekt Microsoftu tłumaczył, że będzie to rozszerzona wersja dostępnego już w Windows XP systemu raportowania błędów. Owo rozszerzenie ma być dość zasadnicze - z pierwszych informacji wynika, że w nowym systemie raport zawierał będzie znacznie więcej informacji niż w tej chwili - w skrajnych przypadkach będzie to np. część zawartości dokumentu, który spowodował błąd.

Oczywiste wydaje się, że takie zapowiedzi poważnie zaniepokoiły organizacje, zajmujące się ochroną konsumentów - Bill Gates wyprzedził jednak wszystkie zarzuty, tłumacząc, iż firmy korzystające z systemu Longhorn będą mogły tę funkcję wyłączyć, zaś użytkownicy domowi - decydować, co ma zawierać raport o błędzie. Co więcej - raporty będą anonimowe.

Więcej informacji:

http://www.cnet.com


Zobacz również