Longhorn w 2006 r.?

Podczas swojego wystąpienia na konferencji ITexpo Bill Gates, naczelny architekt oprogramowania Microsoftu, potwierdził, że nowy system operacyjny koncernu, znany pod roboczą nazwą Longhorn, najprawdopodobniej trafi na rynek dopiero w 2006 r.

Gates co prawda nie zadeklarował tego wprost, zasugerował jednak, że krążące od jakiegoś czasu w branży plotki o tym, że oficjalna premiera Longhorna nastąpi w roku 2006, odzwierciedlają rzeczywiste plany Microsoftu.

Naczelny architekt poinformował również uczestników konferencji, że jeszcze w tym roku koncern udostępni pierwszą oficjalną wersję testową nowego systemu (Longhorn alfa). "Jeszcze w tym roku będziemy mieli gotową wersję alfa, z którą każdy będzie mógł się zapoznać" - zapowiedział Gates. Założyciel Microsoftu nie wspomniał za to nic o zapowiadanej od dawna wersji beta Longhorna (wedle wcześniejszych deklaracji Microsoftu, ona również miała zostać udostępniona w tym roku).

Warto wspomnieć, że pierwotnie zakładano, iż premiera Longhorna odbędzie się w 2005 r. "W przypadku Longhorna dotrzymanie terminu nie jest naszym priorytetem. Ten system zawierał będzie wyjątkowo dużo innowacji - dlatego też z premierą poczekamy, aż wszystko będzie gotowe" - tłumaczył Gates na ITexpo.