Longhorn znowu "wyciekł"

W sieci pojawiła się kolejna, nieoficjalna wersja następcy systemu Windows XP - Longhorna. Oprogramowanie "wyciekło" w ubiegłym tygodniu - to już trzeci taki wypadek w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Osoby, które widziały nową "betę" (m.in. Paul Thurrott, twórca serwisu SuperSite for Windows) mówią, że widać w niej pewne postępy w stosunku do wersji które "wyciekły" wcześniej (Longforn build 3683 - w listopadzie i build 4008 kilka tygodni temu). Jak zaznacza Thurrott, nie są to jednak zmiany rewolucyjne - wprowadzono zaledwie kilka nowości, reszta to poprawki zwiększające stabilność systemu.

Wedle oficjalnych zapowiedzi Microsoftu, nowy system operacyjny (nie wiadomo, jaką będzie nosił nazwę - Longhorn to jedynie określenie robocze) trafi do sklepów pod koniec 2004 lub na początku 2005 r. Jedną z ważniejszych nowości ma być w nim nowy system plików - Windows Future Storage (WinFS), oparty na technologii SQL Server. Niestety, w udostępnionych (niechcący, rzecz jasna) do tej pory wersjach testowych Longhorna jeszcze go nie zaimplementowano.


Zobacz również