Loomi - VoD twórców przeglądarki Opera. Jak to działa, ile kosztuje, co można obejrzeć?

Loomi to nowy serwis VoD dostępny dla polskich użytkowników. Stoją za nim twórcy przeglądarki internetowej Opera. Rzućmy okiem na to, co i za ile ma do zaproponowania widzom.

fot. zrzut ekranu

Czym Loomi różni się od konkurencji

Loomi oferuje nieco inne podejście do tematyki VoD niż popularne serwisy typu Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. W odróżnieniu od nich w usłudze Opery nie ma żadnego miesięcznego abonamentu.

W bibliotece Loomi znajduje się obecnie niecałe 700 produkcji, ale baza ma się rozrosnąć do ponad 2 tys. pozycji. Część treści można oglądać całkowicie za darmo (to tzw. aVoD, czyli treści przerywane reklamami), a za treści premium płacimy jak w typowej internetowej wypożyczalni (tVoD).

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [grudzień 2022]
  • Bridgertonowie 3 - data premiery, obsada i ciekawostki. Co musisz wiedzieć?

Co ciekawe, porcja darmowych filmów będzie sukcesywnie rozszerzana i to decyzją samej społeczność serwisu, której oddano możliwość głosowania na ulubione tytułu z propozycji dostarczanych przez Loomi.

Loomi to nie tylko filmy, ale także podzielone na kategorie treści wideo głównie z YouTube’a. Jest też sekcja rekomendacji filmowych ze strony twórców popularnych kanałów, reżyserów filmowych oraz aktorów.

VoD od Opery stawia na aspekt społecznościowy, dlatego widzowie mogą na bieżąco dodawać reakcje do konkretnych scen i czytać reakcje innych. Dodatkowo do części filmów nagrano komentarze krytyków filmowych, dziennikarzy oraz influencerów (np. Tomasza Raczka, DoradcęTV, Naruciaka, Rafała Gęburę, Globstory, tvgry).

Interaktywne quizy w trakcie seansu (tzw. Dylematy) to kolejny poziom interakcji z widzem, który wprowadza Loomi.

Co można zobaczyć na Loomi

Na Loomi przeważają dobrze znane produkcje kinowe i telewizyjne sprzed lat, ale na serwis trafią również dość świeże kąski z ubiegłego roku. Mowa tu o dramacie historycznym Ridleya Scotta "Ostatni pojedynek", "Venom 2: Carnage" z Tomem Hardy'm czy czwartej odsłonie serii Ghostbusters - "Pogromcy Duchów: Dziedzictwo". Swoją działkę znajdą tu też miłośnicy superbohaterów z uniwersum Marvela.

Czytaj też: TOP 10: Najbardziej wyczekiwane filmy 2022 roku!

Ile kosztuje korzystanie z Loomi

Koszt wypożyczenia jednego filmu wynosi od 6,99 do 14,99 zł. Maksymalny okres wypożyczenia to 30 dni, ale po rozpoczęciu oglądania filmu mamy tylko 48 godz. na dokończenie seansu.

Loomi - VoD twórców przeglądarki Opera. Jak to działa, ile kosztuje, co można obejrzeć?

fot. zrzut ekranu

Jak założyć konto w Looomi

Aby dołączyć do Loomi wystarczy wejść na stronę Loomi.tv zalogować się na swoje konto Opery albo takie konto sobie założyć. Serwis możemy uruchomić w przeglądarce internetowej (również Edge, Chrome czy Firefox). Aplikacji mobilnej na razie brak.