Lord of Ultima - świetny przeglądarkowy MMORTS


Lord of Ultima - świetny przeglądarkowy MMORTS

Dodatkowo płatne diamenty można wymieniać na nagrody w specjalnym sklepie.

Wojsko

Wraz z rozwojem miasta musimy także poważnie zastanowić się nad jego obroną oraz ewentualnym atakiem na przeciwników. To pierwsze zapewnią nam dobre mury oraz wieże strażnicze. Nic jednak nie wskóramy bez odpowiedniej armii. Jest to jeden z najważniejszych elementów gry. Wraz z rozwojem naszego miasta skorzystamy z coraz lepszych i bardziej kosztownych jednostek. Każda z kilkunastu dostępnych sprawdza się przy innych okolicznościach, dlatego ich odpowiedni dobór jest kluczowy.

Pełnoprawne MMO

W Lord of Ultima oczywiście najważniejsza jest możliwość kontaktu z innymi graczami. Cały mamy dostępny czat, dzięki któremu możemy kontaktować się ze wszystkimi lub szeptać wiadomości do wybranych osób.

Lord of Ultima - świetny przeglądarkowy MMORTS

Solidne rozwinięcie miasta zajmie nam trochę czasu.

Ułatwia to wymianę handlową oraz jedną z kluczowych kwestii gry czyli zawierania sojuszy. Bez nich ciężko będzie cokolwiek osiągnąć, a nawet przetrwać. Warto więc już na początku znaleźć doświadczonych, aktywnych sojuszników chętnych do pomocy zarówno w kwestii ekonomicznej, jak i militarnej.

Gra oferuje także możliwość zabawy samemu. Zadania dla pojedynczego gracza będą ukazywać się w zakładce "Quest". Mogą być związane z budowaniem lub rekrutowaniem jednostek, ale także pokonaniem przeciwników NPC lub odwiedzeniem konkretnych lochów.

To wciąga!

Lord of Ultima jest obecnie jedną z najlepszych przeglądarkowych produkcji MMORTS na rynku. Gra wymaga jednak poświęcenia jej więcej czasu niż w wypadku tytułów typu Plemiona lub Travian. W zamian oferuje za to dużo bardziej rozbudowany system zarządzania, który potrafi jeszcze mocniej wciągnąć w rozgrywkę.

Lord of Ultima - świetny przeglądarkowy MMORTS

Widok mapy gry pozwala zorientować się gdzie są nasi przeciwnicy oraz lochy, smoki czy piraci.

Niestety skala zabawy w Lord of Ultima jest bardzo uzależniona od tego czy znaleźliśmy sojuszników oraz czy gramy na w miarę nowym serwerze. Jeśli po okresie tygodnia ochronnego znajdziemy się sami pośród bardziej rozwiniętych wrogów to niestety nie mamy większych szans na uratowanie naszego miasta, nie wspominając nawet o ekspansji na pobliskie tereny.

Jeśli lubimy strategie przeglądarkowe Lord of Ultima na pewno nam się spodoba. Raczkujących w temacie ostrzegamy, że masa różnych możliwości jakie stwarza gra może na początku przytłaczać, lecz jeśli odkryjemy i nauczymy się dobrze wykorzystywać wszystkie funkcje, zabawa szybko zacznie sprawiać dużą przyjemność. Szczególnie, że przed nami rozciągać się będzie wizja stworzenia własnego, potężnego królestwa!

Chętnych do podboju świata Ultimy zapraszamy na oficjalną stronę Lord of Ultima.