Lord of the Rings Online po rosyjsku

Wygląda na to, że autorzy Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar robią wszystko by nadążyć za swoim największym konkurentem, World of Warcraft. Właśnie dowiedzieliśmy się, że firma Turbine przygotowuje rosyjską wersję gry.

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że Blizzard ma zamiar wypuścić na rynek wersję WoWa przeznaczoną na rynek rosyjski. Teraz podobne słowa słyszymy z ust przedstawicieli Turbine, producenta oraz wydawcy LOTRO.

Lord of the Rings Online po rosyjsku

Podobno została już podpisana umowa z IT Territory, firmą która miałaby się zająć dystrybucją tego popularnego MMORPG'a w Rosji oraz w Europie wschodniej.

Zobacz również:

  • Powstanie MMO w świecie Horizon? Wiele na to wskazuje

Igor Matsanyuk, prezes IT Territory, stwierdził, że rynek gier komputerowych w Rosji rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Dodał też, że jego ojczyzna to kraj, w którym żyje bardzo dużo ludzi. Wszystko to sprawia, że inwestowanie w rosyjskie wersje gier może się opłacić.

Przedstawiciele obydwu firm są przekonani, że ich współpraca będzie przebiegać bardzo dobrze a Shadows of Angmar okaże się w Rosji ogromnym sukcesem.

Póki co gra dostępna jest w całej Ameryce Północnej, Europie, Nowej Zelandii, Australii oraz Japonii. Teraz przed Turbine pozostaje przygotowanie się do wejścia na ogromny rynek chiński. Może to być naprawdę dobra inwestycja.