Lotnicy za liniami wroga

Firma Wanadoo wyda nową, zapowiadającą się niezwykle interesująco grę akcji osadzoną w realiach II Wojny Światowej pt. Pilot Down.

Gra oparta jest na historycznych wydarzeniach i pozwoli graczom wcielić się w rolę alianckiego pilota, zestrzelonego nad terytorium wroga podczas jego dramatycznej próby przebicia się do Szwajcarii. Podczas całej II Wojny Światowej zestrzelono nad terytorium wroga 180 000 alianckich lotników. 5000 członków alianckich sił powietrznych zdołało bezpiecznie wylądować za liniami wroga i próbowało dostać się na tereny wolne od niemieckiej okupacji. Tylko trzystu z nich dotarło do Szwajcarii.

Wcielając się w Billa Fostera zestrzelonego zimą 1944 roku nad terytorium okupowanym przez Niemców gracze będą mieli za zadanie bezpiecznie przebić się do Szwajcarii. Bill nie zna Niemieckiego, więc każde wypowiedziane zdanie może doprowadzić go za ogrodzenie obozu jenieckiego. Jedynym jego orężem w walce o przetrwanie stają się "survival kit", broń i spryt. A nie będzie łatwo, gdyż do pościgu za zestrzelonym pilotem ruszyły elitarne niemieckie jednostki dowodzone przez niemieckiego pilota Kapitana Killingera.

Pilot Down oferuje ciekawie zapowiadające się połączenie akcji typu "stealth", walki zbrojnej i zarządzania postacią. Podczas rozgrywki gracze będą mogli rozwijać dziewięć umiejętności obejmujących m.in. siłę, wytrzymałość, niewidzialność i umiejętności strzeleckie.

Gra ukaże się prawdopodobnie już zimą tego roku i będzie wydana w wersjach na PC, Xbox i PS2.


Zobacz również