LotusLive iNotes - alternatywa dla Gmaila i Exchange'a

Firma IBM w ramach pakietu LotusLive uruchomiła usługę iNotes, oferującą funkcjonalność kalendarza, poczty e-mail i menedżera kontaktów.

LotusLive iNotes skierowana jest głównie do przedsiębiorstw planujących migrację z dotychczas wykorzystywanych rozwiązań, np. Microsoft Exchange do usług typu SaaS (software as a service), w szczególności do osób, które w pracy nie są "przywiązane" do biurka.

Usługę można bezpłatnie testować przez 30 dni. Użytkownicy, którym LotusLive iNotes przypadnie do gustu, mogą kupić abonament na korzystanie z niej, w wysokości już od 3 dolarów miesięcznie (przy wykupieniu usługi na cały rok; w wypadku krótszego czasu korzystania koszt ten wynosi 3,75 USD).

Zobacz również:

  • Mobil(e)izacja. O ewolucji, stagnacji i przyszłości smartfonów

Przy rocznym abonamencie cena usługi wynosi więc 36 dolarów. Dla porównania, Google Apps Premier Edition kosztuje 50 dolarów rocznie.

LotusLive iNotes oparta jest na technologii opracowanej przez spółkę Outblaze, którą kupił IBM. Oferuje 1 GB miejsca na dysku sieciowym, mechanizmy ochrony antyspamowej i antywirusowej, szyfrowanie SSL, i funkcję odzyskiwania haseł.

Więcej informacji: LotusLive iNotes