"Łowcy Laptopów" Microsoftu sparodiowani filmem z bezdomnym Frankiem

Nowa kampania reklamowa Microsoftu, która bezpośrednio atakuje politykę cenową Apple, doczekała się już amatorskiej parodii w Sieci. Klip z "bezdomnym Frankiem" w roli głównej może nie powala jakością wykonania, ale za to cieszy się sporą popularnością wśród internautów.

Przypomnijmy, że "Łowcy Laptopów" (Laptop Hunters) to nowa kampania reklamowa Microsoftu, w której Gigant z Redmond wręcza "przypadkowo" napotkanym osobom tysiąc dolarów i oferuje możliwość zakupienia za tę kwotę dowolnego komputera przenośnego na własność.

Dziwnym trafem w dotychczas opublikowanych klipach obdarowane osoby zawsze wybierają urządzenia z systemem Windows i narzekają na konkurencyjne ceny notebooków spod znaku Apple.

Zobacz studentkę Lauren, która mówi, że nie jest wystarczająco fajna, żeby mieć Maka

Tak skonstruowana kampania reklamowa w końcu musiała doczekać się parodii. W serwisie YouTube pojawił się już film "Laptop Hunters: Homeless Frank" wyśmiewający koncepcję spotów. Na filmie widać jak "bezdomny Frank" otrzymuje 1000 dolarów by kupić sobie notebooka. Następnie bez entuzjazmu udaje się do sklepu Apple, gdzie znajduje "fajne" Macbooki. Te jednak okazują się stanowczo zbyt drogie. Frank idzie więc do konkurencyjnego punktu sprzedaży i tam po wielu narzekaniach na jakość produktu wybiera laptopa z Windows. Resztę zobaczcie sami: