Lubisz gubić rzeczy? AirTags od Apple coraz bliżej - oto nowy brelok

Od dłuższego czasu słyszymy, że Apple ma zamiar wprowadzić AirTags - system pozwalający na szybką identyfikacje akcesoriów takich, jak klucze do domu/samochodu.

AirTags to trochę produkt widmo. O konkurencie dla Tile - systemie lokalizacji kluczy/wybranych akcesoriów, mówi się od kilku miesięcy. Myśleliśmy, że Apple zaprezentuje nowe rozwiązanie podczas premiery iPhone'a 12. Niestety tak się nie stało. Możliwe, że system zostanie pokazany publicznie dziś wieczorem podczas konferencji Apple One More Thing (zobacz, jak oglądać na żywo).

AirTags z brelokiem do kluczy

AirTags z brelokiem do kluczy

Dzięki użytkownikowi Twittera o nicku @choco_bit dowiedzieliśmy się, jak wygląda pokrowiec do AirTags w formie breloka do kluczy.

Zobacz również:

Sam AirTags to niewielka, okrągła pastylka w kolorze białym, którą będziemy mogli przymocować do różnego rodzaju przedmiotów. Rozwiązanie w połączeniu z chipem UWB w iPhone pozwoli szybko i sprawnie lokalizować i śledzić nasze akcesoria.

Apple AirTags korzystać będą z technologii ultrapasmowej. Rozwiązanie to jest dokładniejsze i bardziej energooszczędne od klasycznego Bluetooth. Chip UWB Apple U1 znajdziemy w iPhone 11 oraz nowszych.

Nadal nie wiemy ile kosztować będą tagi Air Tags oraz dedykowane do nich akcesoria.

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami o iPhone 12.

Źródło: ubergizmo.com