Lubisz usypiać oglądając filmy i seriale? Netflix ma dla Ciebie nową funkcję

Netflix testuje kolejną funkcje w swojej aplikacji mobilnej na Androida. Mowa o automatycznym wyłączaniu odtwarzania po upływie określonej ilości minut.

Netflix ostatnimi czasy zabrał się za aktualizację swojej aplikacji mobilnej na Androida. Posiadacze smartfonów z tym systemem operacyjnym mogą już korzystać z dźwięku o wyższej jakości, a kolejne urządzenia otrzymały certyfikat pozwalający na odtwarzanie materiałów HDR.

Netflix na Androidzie
Źródło: techadvisor.co.uk

Netflix na Androidzie

Źródło: techadvisor.co.uk

Teraz aplikacja mobilna na Androida otrzyma funkcję automatycznego wyłączenia odtwarzania. Netflix testuje Sleep Timer, który automatycznie zatrzyma odtwarzanie po upływie określonej ilości minut.

Zobacz również:

Rozwiązanie powoli nam wybrać po ilu minutach aplikacja wyłączy odtwarzanie. Do wyboru otrzymamy opcję wyłączenia po 15, 30 lub 45 minutach. Pojawi się także możliwość wyłączenia odtwarzania po zakończeniu aktualnie oglądanego odcinka.

Nowa funkcja jest testowana na wybranej liczbie użytkowników posiadających smartfony z Androidem. Wkrótce podobna opcja pojawi się u wszystkich subskrybentów Netflixa, a na dodatek powinna pojawić się na telewizorach, komputerach, odtwarzaczach multimedialnych oraz konsolach do gier.

Aby uruchomić automatyczne wyłączanie należy kliknąć ikonkę zegarka podczas wybierania filmu/serialu, który zamierzamy oglądać. Opcja dostępna jest jedynie na kontach dla dorosłych.

Nowe rozwiązanie z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy lubią zasypiać podczas oglądania Netflixa lub innych treści.

Źródło: firstpost.com