LucasArts obiecuje lepsze gry Star Wars

Po niezbyt wysokich ocenach dla Star Wars: The Force Unleashed 2, programiści z LucasArts przyznają, że gra nie była najlepsza... i już obiecują ciekawsze produkcje w przyszłości.

Gwiezdne Wojny to chyba najpopularniejszy świat sci-fi znany z ekranów kin. Historia Anakina Skywalkera, Rycerza Jedi, który przeszedł na Ciemną Stronę Mocy i setki innych wątków wciągnęły nie tylko miłośników fantastyki.

Nie przełożyło się to, niestety, na jakość gier komputerowych w oparciu o Star Wars. Wydaje się, że LucasArts większe pieniądze przeznaczyło na ich reklamę niż samą produkcję, bo tytuły, takie jak The Force Unleashed, The Clone Wars i kolejne edycje Lego Star Wars było dość niedopracowane. Wciąż mając jednak w pamięci znakomite filmy George'a Lucasa, trudno nie oczekiwać na "coś dużego" lub cokolwiek nowego z charakterystycznym logo STAR WARS.

Obecny szef studia LucasArts, Paul Meegan, zapowiada, że firma samodzielnie przygotowuje nowe gry Star Wars i będą one naprawdę dużo lepsze od ostatnich produkcji. Wiadomość to dość istotna, bo wcześniejsze tytuły powstawały we współpracy z BioWare i firmą Microsoft (jak widać nie zawsze udanej).

- Przez ostatnie lata LucasArts nie zawsze wykonywało dobrą robotę przy tworzeniu gier. Powinniśmy wydawać tytuły, które wyznaczałyby naszą średnią, które byłyby konkurencyjne dla najlepszych gier na rynku, ale tego nie robimy. To musi się zmienić. Naszym priorytetem jest tworzenie autentycznych, wciągających, dobrych jakościowo gier "Star Wars" - powiedział Meegan.

LucasArts nie zdradziło tytułów gier, nad którym pracuje. Obecnie nowe, "gwiezdne" tytuły tworzą także Bioware ("Star Wars: The Old Republic MMO") i Terminal Reality ("Star Wars Kinect").

Pozostaje nam zmagazynować trochę Mocy i czekać na efekty :-)