Ludzie nie palą się do Blu-ray?

Zgodnie z badaniami ABI Research, użytkownicy nie palą się do kupowania urządzeń Blu-ray. Ponad połowa z 1000 respondentów twierdzi, że na razie nie planują inwestycji w nowe odtwarzacze, bo istnieją dla nich "inne priorytety".

Spośród osób biorących udział w ankiecie, "w najbliższym czasie" odtwarzacze Blu-ray planuje kupić 25% badanych. Podobny odsetek (23%) nosi się z zamiarem nabycia odtwarzacza High-Definition w okolicach 2009 roku. Pozostali - ponad połowa uczestników - ma zamiar na razie się wstrzymać ze względu na inne priorytety.

Jak mówi Steve Wilson, główny analityk z ABI Research, w wypadku DVD format był przyjmowany z dużo większą radością, ponieważ skok jakościowy z VHS był nieporównywalny - i nikt nie miał co do tego wątpliwości. Tymczasem w wypadku Blu-ray połowa badanych określa jakość obrazu jako "dużo lepszą", ale aż 40% uważa, że jest ona tylko "nieco lepsza".

Jak gdyby tego było mało, urządzenia DVD nie wymagały zakupu nowego telewizora. Wiele osób jest zadowolonych z ich możliwości; szczególnie, że inwestycja w Blu-ray to niemały wydatek.