Luka w konsoli PlayStation 4 pozwala ją zawiesić. Uwaga na wiadomości od nieznajomych

O dość nietypowym problemie, który dotknął posiadaczy konsol PlayStation 4 donoszą użytkownicy serwisu Reddit. Po otrzymaniu wiadomości z określonym ciągiem znaków, urządzenie potrafi się zawiesić i wpaść w pętlę restartów. W takiej sytuacji może pomóc jedynie przywrócenie do ustawień fabrycznych.

Kontroler do konsoli Sony PlayStation 4. Fot. Pixabay

Użytkownicy konsol Sony najnowszej generacji z całego świata zgłaszają coraz liczniejsze przypadki zawieszania i nieustannego restartowania sprzętu. Jest ona ściśle związana z otrzymywaniem wiadomości od nieznajomych osób, zawierającej określony ciąg znaków, powodujący wspomniane problemy. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przywrócenie konsoli do ustawień fabrycznych z poziomu trybu bezpiecznego.

Na szczęście nie ma tutaj mowy o utracie najważniejszych danych. Mogą się pojawić braki w zapisanych stanach gier i oczywiście... frustracja. Sony na razie nie ustosunkowało się do sprawy, ale sami użytkownicy mogą podjąć pewne kroki, które zapobiegną wykorzystaniu luki. Pierwszym ze sposobów na ochronę jest wyłączenie otrzymywania wiadomości od nieznajomych.

Przechodzimy do ustawień konsoli, a tam znajdujemy zakładkę Zarządzanie kontem. Należy wyszukać tam sekcję Ustawienia prywatności. To właśnie tam znajdziemy ustawienia dotyczące wiadomości (od kogo możemy je otrzymywać). Warto zaznaczyć, że życzymy sobie jedynie wiadomości od znajomych z naszej listy.

Jeśli będziemy zmuszeni do przywrócenia konsoli PlayStation 4 do ustawień fabrycznych należy ją wyłączyć, a następnie podczas włączania przytrzymać dłużej przycisk, aż do usłyszenia podwójnego dźwięku (wystarczy kilka sekund). Następnie wybieramy inicjalizację konsoli w trybie bezpiecznym i dalej postępujemy już standardowo odszukując funkcję przywracania z menu.