Łukasz Wejchert: "Nie powinniśmy spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem"
-
- Krzysztof Pietrzak,
- 26.09.2006, godz. 10:33
"Wracam do domu i od razu włączam komputer - w zasadzie nie wiem po co. Przeglądam jakieś papiery, oglądam telewizję, rozmawiam z żoną, ale ten komputer jest cały czas włączony i cały czas na niego zerkam albo co chwila coś w nim sprawdzam." - mówi w rozmowie z PCWK Online Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu Spółki Grupa Onet.pl S.A.
PCWK Online: Proszę powiedzieć, jakie strony, oprócz naturalnie Onetu, odwiedza prezes największego polskiego portalu?
Łukasz Wejchert: Bardzo dużo surfuję szczególnie po stronach zagranicznych. Szukam na nich przede wszystkim nowych pomysłów, ciekawych innowacji, interesujących sposobów na wykorzystanie dotychczas dostępnych rozwiązań. Jeżeli w sieci pojawia się coś nowego, przykładam do tego największą wagę i, przynajmniej przez jakiś czas, często odwiedzam taką stronę. Bardzo często odwiedzam też witrynę www.alexa.com. Mogę tam zapoznać się z globalnym rankingiem stron. Jeżeli któraś z nich odnotuje duży skok w krótkim czasie znaczy to, że ktoś wymyślił coś ciekawego, nowego - i warto się temu przyjrzeć.

Dużo czasu spędza Pan przed komputerem w czasie wolnym od pracy?
Niestety trochę za dużo. Jak wracam do domu niemal od razu włączam komputer - w zasadzie nie wiem po co. Przeglądam jakieś papiery, oglądam telewizję, rozmawiam z żoną, ale ten komputer jest cały czas włączony i cały czas na niego zerkam albo co chwila coś w nim sprawdzam. Uważam, że to źle (śmiech), nie powinno się spędzać przed komputerem tyle czasu.
Jak często sprawdza Pan pocztę e-mail?
Kiedyś sprawdzałem bardzo często ale to już mi chyba przeszło. Teraz zdarza mi się to kilka razy dziennie i to mi wystarcza.
A inne sposoby komunikacji w sieci? Czaty, Fora?
Nie, raczej nie. 10 czy 8 lat temu korzystałem sporo z tych rozwiązań, była to jakiegoś rodzaju nowość, teraz jednak już nie za bardzo.
A inne nowe technologie, niekoniecznie powiązane ściśle z komputerem?
Tak, uwielbiam wszelkie gadżety technologiczne. Bardzo podoba mi się to, co dzieje się teraz z komórkami. Pojawienie się smartfonów, czy PDA zastępujących telefon uważam za swego rodzaju przełom. Na razie oczywiście są one za drogie, ale ceny będą przecież spadały. Za kilka lat, może szybciej dojdzie do pewnej konwergencji między komórką a komputerem. W zasadzie chyba już się to dzieje.