LulzSec - haker Kayla aresztowany przez brytyjską policję

Policja aresztowała kolejne osoby oskarżone o udział w działaniach grup hakerskich LulzSec i Anonymous. W zeszłym tygodniu zatrzymano w związku z tą sprawą siedem osób. Ostatnimi z zatrzymanych byli 24-latek z Doncaster i 20-latek z Wiltshire - obaj łączeni są z działalnością członka LulzSec o nicku Kayla.

Inni zatrzymani w minionym tygodniu to młode osoby w wieku od 16 do 26 lat. Wszystkim powyżej 17 roku życia postawiono zarzuty w myśl ustawy Computer Misuse Act z 1990 roku. 16-latek został skierowany do Rady Sprawiedliwości ds. Nieletnich (Youth Justice Board).

Mark Raymond z londyńskiej policji powiedział, że aresztowania związane są z serią poważnych włamań komputerowych i ataków DDoS przeprowadzonych w ostatnim czasie na międzynarodowe firmy, instytucje publiczne, rządowe oraz organy wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii i USA.

Zobacz również:

  • Elon Musk wyśmiewa groźby Anonymous

Znaczenie członka grupy LulzSec o nicku Kayla jest niejasne. Przez jakiś czas wiązano go z atakiem na firmę bezpieczeństwa HB Gary, którego dokonano w lutym, ale podejrzenia te oparte są jedynie na niepewnych doniesieniach i plotkach.

Kolejne aresztowania mogą doprowadzić do tego, że ataki DDoS, o których informowano na Twitterze i w innych serwisach społecznościowych mogą przejść do historii. Przekazywanie takich informacji przez hakerów kieruje na nich odpowiedzialność i ułatwia ich odnalezienie. Haktywizm może znów zejść do podziemia, co nie oznacza, że hakerzy będą mniej aktywni.