LulzSec - kolejny członek grupy został aresztowany

FBI aresztowało studenta z Phoenix. Postawiono mu zarzuty uczestnictwa w ataku grupy hakerskiej LulzSec na serwis Sony Pictures. Łupem napastników padły wtedy dane ponad miliona osób korzystających z usług firmy Sony. Wykradzione zostały m.in. adresy e-mail oraz hasła użytkowników.

LulzSec
Aresztowany 23-latek z Phoenix to Cody Kretsinger. Prokurator mów, że działał on pod pseudonimem Recursion i przy pomocy techniki SQL injection włamał się do systemów Sony Pictures. Podobno to on dostarczył potężną dawkę wykradzionych danych, które LulzSec opublikowało 2 czerwca 2011.

Firma Sony przechodziła wtedy poważne problemy i dopiero co podnosiła się po poważnym ataku na PlayStation Network, który zablokował dostęp do serwisu na ponad 2 miesiące i kosztował firmę około 183 mln dolarów. Zakres szkód wywołanych przez atak na Sony Pictures jest ciągle przedmiotem dochodzenia - podaje FBI.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [27.07.2021]
  • PS5 w końcu z obsługą dysków SSD M.2! Jak z niej skorzystać?

LulzSec maiło w tym roku krótki ale bardzo aktywny okres w czasie którego atakowało strony firmowe, rządowe oraz należące do organów wymiaru sprawiedliwości. Następnie grupa zamieszczała w internecie wykradzione z ich serwerów informacje. Od jakiegoś czasu hakerzy ci nie są już tak aktywni, a kolejni członkowie LulzSec są aresztowani. Kretsingerowi grozi nawet 15 lat więzienia.

FBI poinformowało także o aresztowaniu członków grupy Peoples Liberation Front, która podobno przeprowadziła w 2010 roku atak DDoS na stronę hrabstwa Santa Cruz w Kalifornii. Tak jak LulzSec, grupa ta jest związana z ruchem Anonymous. Aresztowani w tej sprawie to Christopher Doyon i Joshua Covell, który wcześniej był oskarżony o udział w ataku Anonymous na serwis PayPal.