Lumia 650: chcesz Continuum, zainwestuj w lepszy smartfon

Lumia 650 nie pozwala na skorzystanie z funkcji Continuum. Microsoft tłumaczy, dlaczego brakuje tego "biznesowego" dodatku.

Microsoft zaprezentował oficjalnie smartfon Lumia 650, który będzie prawdopodobnie ostatnim przedstawicielem rodziny Lumia. Poznaliśmy dokładnie jego specyfikację oraz dowiedzieliśmy się, że niestety pomimo tego, że przeznaczony jest na rynek biznesowy, nie zaoferuje wsparcia dla "biznesowej" funkcji Continuum. Część z Was być może zada tutaj pytanie, dlaczego Microsoft podjął taką decyzję?

Zbyt słaba specyfikacja

Tak naprawdę Microsoft nie podjął wcale jakiejś zaskakującej decyzji. Lumia 650 nie spełnia bowiem wymagań sprzętowych Continuum dotyczących procesora oraz pamięci RAM.

Oficjalne stanowisko

Dziennikarze serwisu SlashGear pomimo tego nie dali za wygraną, dzięki czemu możemy też zaprezentować oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie:

"Naszym celem jest dostarczanie najbardziej produktywnych urządzeń z Windows 10 Mobile we wszystkich przedziałach cenowych. W przypadku Lumii 650 naszym celem było stworzenie pięknego urządzenia, które będzie przystępne dla firm jeżeli chodzi o zakup oraz możliwość wdrożenia. W tym przedziale cenowym dajemy klientom sprytne narzędzia biznesowe, w tym Office, integrację z OneDrive oraz Cortanę. Mogą więc liczyć na odpowiednią wydajność oraz synchronizację ze wszystkimi urządzeniami korzystającymi z Windows 10. Użytkowników, którzy zainteresowani są Continuum zachęcamy do sprawdzenia możliwości smartfonów Lumia 950 i Lumia 950 XL."

Jak widzicie, Microsoft nie zasłonił się wspomnianymi wymaganiami sprzętowymi. Jasno stwierdził, że oddał do rąk użytkowników biznesowych świetny sprzęt i zalecił tym, którzy chcieliby czegoś więcej, głębsze sięgnięcie do kieszeni.