Lumia 940 może być pierwszym smartfonem z Windows 10

Microsoft po przejęciu działu mobilnego od Nokii zaprezentował już kilka różnych telefonów z Windows Phone 8.1. Urządzenia te łączy to, że są smartfonami ze średniej półki cenowej, a od wielu miesięcy nie zobaczyliśmy żadnego nowego topowego modelu z rodziny Microsoft Lumia.

To powinno się zmienić już w niedalekiej przyszłości. Microsoft co prawda jeszcze nie zapowiedział żadnych nowych urządzeń oficjalnie, ale kolejne doniesienia sugerują premierę nie jednego, a dwóch topowych telefonów jeszcze w tym roku. Oprócz tego rodzina urządzeń Microsoft Lumia ma poszerzyć się o dwa modele ze średniej półki cenowej.

Nie powinno być zaskoczeniem, że spodziewana premiera tych urządzeń zbiegnie się w czasie z premierą systemu Windows 10 w wersji do smartfonów, który będzie bezpośrednim następcą Windows Phone 8.1. Nowe urządzenia mogą być dzięki temu projektowane od początku z myślą o nowym oprogramowaniu bez konieczności martwienia się o kompatybilność wsteczną.

Lumia 940 może być pierwszym smartfonem z Windows 10

Najwyższy czas, aby Microsoft pokazał nowe smartfony Lumia

Jednym z nowych smartfonów ma być Lumia 940 z rzekomo 5-calowym ekranem. Oprócz niej ma pojawić się większa, 5,7-calowa Lumia 940 XL. Oba telefony mają być wyposażone w aparaty wykonane w technologii PureView z ponad 20-megapikselowym obiektywem i 5-megapikselową kamerkę do wideorozmów.

Oprócz tego do sprzedaży powinny trafi smartfon Lumia 840 z aparatem PureView 13-14 mpix z 5-calowym ekranem oraz Lumia 740, która powinna doczekać się 5,5-calowej wersji XL. Będą to bezpośredni następcy wydawanych wcześniej Lumii 830 i Lumii 730.

źródło: phonearena.com