Lumia 950 XL - tak wygląda system chłodzenia cieczą

Smartfon Lumia 950 XL korzysta z systemu schładzania cieczą. Zobaczcie, jak on wygląda.

Zaprezentowany kilka tygodni temu smartfon Lumia 950 XL wyposażony został w układ SoC Qualcomm Snapdragon 810. Decyzja Microsoftu o skorzystaniu z tego właśnie chipa wzbudziła być może niepokój wśród zwolenników platformy Windows 10 Mobile. Warto bowiem pamiętać o problemach z przegrzewaniem się, które doprowadziły producentów wybranych smartfonów z Androidem do sięgnięcia po drastyczne środki takie jak obniżenie taktowania pracy rdzeni, czy nawet wyłączenie części z nich.

W przypadku smartfona Lumia 950 XL usłyszeliśmy jednak uspakajającą informację, z której wynikało, że w urządzeniu zastosowano system chłodzenia cieczą, który dbać ma o efektywne odprowadzanie generowanego przez Snapdragona 810 ciepła. Dzisiaj dzięki specjalistom z Kapion LAB, którzy rozebrali na czynniki pierwsze Lumię 950 XL, możemy dokładnie zobaczyć jak on wygląda.

Lumia 950 XL - system chłodzenia cieczą

Lumia 950 XL - system chłodzenia cieczą

Powyższe zdjęcie pochodzi z filmu, jaki Kapion LAB zamieściło w serwisie YouTube. To ciekawy materiał, który pozwala na przyjrzenie się także pozostałym podzespołom Lumii 950 XL: