Lumia 950 i Lumia 550 na renderach jeszcze przed premierą

Już 6 października odbędzie się konferencja Microsoftu poświęcona systemowi operacyjnemu Windows 10 w wersji do smartfonów. Oprócz finalnej wersji oprogramowania mają na tym wydarzeniu zostać zaprezentowane nowe urządzenia. Rendery telefonów Lumia 950 i 550 trafiły do sieci.

Lumia 950 ma być jednym z topowych modeli smartfonów z systemem Windows 10. Będzie to urządzenie referencyjne przygotowane przez Microsoft, a od teraz rodzina Lumia ma pełnić podobną rolę co linia sprzętów Nexus w przypadku Google i Androida.

W Lumii 950 ma znaleźć się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 z 3 GB pamięci RAM i aparat fotograficzny 20 Mpix. Użytkownicy mogą też liczyć na 32 GB pamięci wewnętrznej i możliwość rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. Dostępny będzie też wariant tego telefonu o nazwie Lumia 950 XL.

Lumia 950 i Lumia 550 na renderach jeszcze przed premierą

Tak ma wyglądać nowa Lumia 550 - źródło: evleaks

Kolejnym nowym telefonem ma być Lumia 550, czyli znacznie mniejszy smartfon o nieco słabszej specyfikacji. Nie wiadomo jednak za wiele o tym, jakie konkretnie będzie miał parametry ten model. Do sieci trafiły za to rendery pokazujące jak mają wyglądać nowe telefony.

Lumia 550 pod względem designu bardzo przypomina większy model. Na grafice nie widać niestety, podobnie jak w dotychczas wydanych tańszych Lumiach, fizycznego spustu migawki i diody doświetlającej zdjęcia.

Lumia 950 i Lumia 550 na renderach jeszcze przed premierą

Tak ma wyglądać nowa Lumia 550 - źródło: evleaks

Źródłem wycieku prasowych renderów nowych telefonów Microsoftu jest Evan Blass prowadzący na Twitterze profil EV Leaks. W przeszłości już wielokrotnie na jego koncie pojawiały się informacje i zdjęcia urządzeń mobilnych przed premierą, które okazywały się autentyczne.

źródło: winbeta.org / winbeta.org


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: