Lumia Denim - prawdopodobnie ostatnia poprawka OS przed debiutem Windows 10

Lumia Denim pojawiła się w drugiej połowie grudnia 2014 roku i zawierała aktualizację Windows 8.1. I będzie prawdopodobnie ostatnią na dłuższy czas - może nawet i rok.

Szykowany system Microsoftu, czyli Windows 10, ma pojawić się na smartfonach dopiero pod koniec 2015 roku, czyli sporo po planowanej premierze na tabletach i komputerach. W ubiegły weekend Microsoft umieścił w Windows Phone Store aplikację "Phone Insider", która umożliwia zarejestrowanym użytkownikom partycypację w programie aktualizacji. To aplikacja odrębna od Preview for Developers i ma skupiać się na kolejnych buildach Windows 10. Warto przypomnieć, że krążyły pogłoski o drugiej aktualizacji dla Windows Phone 8.1, jednak prawdopodobnie jej nie będzie - zdaniem przecieków miała mieć ona miejsce pod koniec 2014 roku.

Lumia Denim - prawdopodobnie ostatnia poprawka OS przed debiutem Windows 10

Jak zdradził Microsoft przy okazji informacji o przeglądarce Spartan, wersja nowego systemu firmy na urządzenia mobilne będzie zwać się po prostu Windows 10 Mobile. Microsoft skupia większość sił na pracy nad nowym OS, co również oznacza, że posiadacze Windows Phone muszą uzbroić się w cierpliwość, nim otrzymają nowe poprawki. Jak na razie trwa wprowadzanie Denim i zajmie ono ok. 3 miesiące. W listopadzie 2014 Microsoft oficjalnie poinformował, że dla wszystkich urządzeń Lumia Windows Phone 8 zostanie przygotowana aktualizacja dla Windows 10.

Zobacz również:

  • Windows 11 - dlaczego nie warto na niego przechodzić?