Lustrzanka Canon EOS 550D - 18 MP i filmy Full HD

EOS 550D to oznaczenie najnowszej cyfrowej lustrzanki, która zagościła w ofercie firmy Canon. Należące do klasy podstawowej urządzenie oferuje do dyspozycji użytkowników m.in. 18-megapikselową matrycę APS-C CMOS oraz możliwość nagrywania z różnymi prędkościami filmów w rozdzielczości Full HD.

Testy PC Worlda - lustrzanki

Canon EOS 550D
Amatorska lustrzanka EOS 550D korzysta z procesora obrazu Canon DIGIC 4 (14-bitowe przetwarzanie obrazu), 18-megapikselowej matrycy APS-C CMOS (obsługuje czułość ISO w zakresie 100 - 6400 (rozszerzalna o ISO 12800)) oraz udoskonalonej technologii redukcji szumu.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 24.10.2021]

Sprzęt pozwala na fotografowanie ciągłe z prędkością 3,7 klatki na sekundę (prędkość utrzymywana dla 34 plików JPEG i 6 RAW-ów) i wyposażony został w 9-punktowy autofokus z jednym punktem krzyżowym o podwyższonej czułości w środku kadru dla obiektywów f/2.8 (lub szybszych), system pomiarowy iFCL (z 63-strefową, dwuwarstwową matrycą), funkcję ustawienia górnego progu automatycznego ustawiania czułości (zapewnia kontrolę maksymalnego poziom szumu na zdjęciach) oraz możliwość ustawiania kompensacji ekspozycji i bracketing na (odpowiednio) plus lub minus pięć i dwa kroki.

Aparat powinien zadowolić osoby, które nie tylko wykonują zdjęcia, ale również nagrywają filmy. Potrafi bowiem rejestrować sekwencje wideo (z dźwiękiem, istnieje możliwość podłączenia zewnętrznego stereofonicznego mikrofonu oraz sterowania parametrami ekspozycji) w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (z prędkością 30, 25 lub 24 klatek na sekundę) i 720p (z częstotliwością 60 i 50 klatek na sekundę). Dysponuje również funkcją Movie Crop (rejestruje obraz z wykorzystaniem środkowego obszaru matrycy o wymiarach 640 x 480 pikseli, dzięki czemu zapewnia ok. siedmiokrotny stopień powiększenia), 3-calowym wyświetlaczem LCD 3:2 Clear View (1 040 000 punktów) oraz przesyłającym obraz do telewizora HD cyfrowym złączem HDMI.

Warto też wspomnieć, że lustrzanka jest kompatybilna z obiektywami Canon EF i EF-S, lampami błyskowymi z serii Speedlite EX oraz pilotem RC-6. Ponadto po zakupieniu urządzenia jego użytkownicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu internetowego CANON iMAGE GATEWAY (otrzymują do dyspozycji 2 GB osobistej przestrzeni dyskowej).

Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie trafi na nasz rynek ani jaka będzie jego cena. Wiadomo jednak, że w Wielkiej Brytanii pojawi się 24 lutego i trzeba będzie za nie tam zapłacić blisko 800 funtów (ok. 3723 zł, cena bez obiektywu).

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości zaprezentowanego sprzętu:

Dokładną specyfikację nowej cyfrowej lustrzanki Canona znajdziecie pod tym adresem.