Lustrzanka Pentax K-m z kryształkami Swarovskiego

Pentax K-m to niewielka lustrzanka kierowana do osób, które nie chcą rezygnować z wygody użytkowania znanej im z aparatów kompaktowych. Poza podstawowym modelem producent wprowadził na rynek również edycję limitowaną, ozdobioną kryształkami Swarovskiego.

Niewielki pod względem rozmiarów aparat (122,5 x 91,5 x 67,5 mm, waga 590 g) jest wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli (23,5 x 15,7 mm) z systemem czyszczenia Dust Removal. Oferuje mechanizm stabilizacji zintegrowany z korpusem, 5-punktowy autofokus oraz funkcje podbijania dynamiki zdjęcia i mapowania wypalonych pikseli. Zakres czułości ISO zawiera się w przedziale 100-6400. Korpus jest zgodny z obiektywami SDM. Aparat jest sprzedawany w zestawie z nowymi obiektywami smc DA L 18-55 mm lub smc DA L 50-200 mm, wyposażonymi w plastykowe bagnety i powłoki SP, odpowiedzialne za ochronę przed kurzem.

Pentax K-m - lustrzanka o niewielkich rozmiarach

Pentax K-m - lustrzanka o niewielkich rozmiarach

Menu w języku polskim jest dostępne za pośrednictwem ekranu LCD o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 230 tysięcy pikseli. Producent oddał do dyspozycji użytkownika 10 trybów tematycznych oraz funkcję Custom Image, umożliwiającą wybór jednego z 6 trybów ustawień (jasne, naturalne, portret, pejzaż, żywe, czarno-białe). Warto też odnotować bezprzewodowe sterowanie zewnętrzną lampą błyskową.

Fotografie o maksymalnej rozdzielczości 3872 x 2592 pikseli mogą być zapisywane jednocześnie w formatach RAW i JPEG. Do ich przechowywania wykorzystywane są karty pamięci SD i SDHC. W trybie wykonywania zdjęć seryjnych aparat zapisuje fotografie z prędkością 3,5 klatki na sekundę. Rolę źródła zasilania pełnią 4 baterie AA.

Limitowana edycja ozdobiona kryształkami Swarovskiego

Limitowana edycja ozdobiona kryształkami Swarovskiego

Standardowa edycja aparatu, w wersji z obiektywem smc DA L 18-55 mm została wyceniona na 1490 złotych. Producent wprowadził również na rynek wersję limitowaną, ozdobioną kryształkami Swarovskiego. Za produkt kierowany do miłośników stylu glamour trzeba zapłacić 8900 złotych.

Szczegółowe informacje na temat aparatu są dostępne na stronie firmy Pentax.


Zobacz również