Lustrzanka Sony z nowym obiektywem

Sony wprowadziło do sprzedaży nowy obiektyw, który można kupić z aparatem cyfrowym A100. Uniwersalny obiektyw dysponuje zakresem przybliżenia 18-200 mm.

Obiektyw DT F3.5-6.3 18 200 mm (27 300 mm w przeliczeniu na format 35 mm) z pewnością zainteresuje większość klientów. Dotychczas lustrzanka Sony dostępna była standardowo z obiektywem 18-70 mm.

Lustrzanka Sony z nowym obiektywem

Obiektyw 18-200 mm do cyfrówki Sony A100

Podobnie jak wszystkie inne obiektywy z mocowaniem A, model F3.5 6.3 umożliwia wykorzystanie zalet stabilizatora Super SteadyShot zintegrowanego z korpusem aparatu A100. Dzięki temu optycznemu stabilizatorowi obrazu łatwiej jest uniknąć poruszenia zdjęć podczas fotografowania z ręki bez flesza, przy długim czasie otwarcia migawki - na przykład w pomieszczeniach lub o zmierzchu. Obiektyw jest również wyposażony w koder odległości zgodny z systemem pomiaru błysku ADI (Advanced Distance Integration). Rozwiązanie to zapewnia dokładne nastawianie ekspozycji przy fotografowaniu z lampą błyskową wbudowaną w korpus lub zewnętrznymi lampami ADI Sony HVL-F56AM i HVL-F36AM. W obiektywie zastosowano dwa elementy ze szkła ED (o bardzo małej dyspersji), osłabiające aberrację chromatyczną i zapewniające dobrą rozdzielczość oraz wysoki kontrast.