Lustrzanki coraz bardziej popularne

Według danych japońskiej organizacji Camera & Imaging Products Association, sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych w pierwszej połowie tego roku wzrosła o 27 procent (w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego). Co ciekawe, aż 75-procentowy wzrost zanotowały cyfrowe lustrzanki.

Raport został oparty na danych dotyczących sprzedaży aparatów cyfrowych firm będących członkami organizacji Camera & Imaging Products Association. Według niego, sprzedaż cyfrowych aparatów fotograficznych w pierwszej połowie tego roku (w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego) wzrosła o 27 procent. Największy skok odnotowały urządzenia typu DSLR (Digital Single Lens Reflex - cyfrowa lustrzanka), których sprzedaż była aż o 75 procent większa i wyniosła 3,5 miliona egzemplarzy.

Regionalny układ sprzedaży nie zmienił się znacząco. Najwięcej cyfrówek znalazło swoich nabywców w Europie (32 % - 13,6 miliona egzemplarzy) i Ameryce Północnej (31 % - 13,1 miliona egzemplarzy). Następna w kolejności jest Azja (17 %), Japonia (12 %) i "Pozostałe Regiony" (8 %).

Największy wzrost sprzedaży odnotowały "Pozostałe Regiony" (52 %), które wyprzedziły Amerykę Północną (36 %), Azję (33%), Japonię (23%) i Europę (14 %). Jeżeli chodzi o wspomniane wcześniej lustrzanki, to największe zainteresowanie wzbudziły one w Azji (wzrost sprzedaży aż o 137 %), która daleko w tyle pozostawiła "Pozostałe Regiony" (wzrost o 88 %), Japonię (wzrost o 69 %), Europę (wzrost o 68 %) i Amerykę Północną (wzrost o 61 %).

Warto również nadmienić, że w ostatnich sześciu latach rynek aparatów cyfrowych stale rósł (z wyjątkiem 2005 roku, w którym odnotowany został spadek). W 2006 roku jego globalna wartość wyniosła 12,1 miliarda dolarów.

Strona organizacji Camera & Imaging Products Association.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: