Lustrzany telewizor Philipsa

Holenderski koncern zaprezentował połączenie telewizora LCD z... lustrem. Mirror TV wiesza się na ścianie - gdy urządzenie jest włączone, wyświetla program telewizyjny. Gdy je wyłączymy, można się przed nim np. ogolić.

Lustrzany telewizor Philipsa

Philips oficjalnie przedstawił wczoraj technologię o nazwie Mirror TV. Dzięki połączeniu zwykłego lustra z umieszczonym za nim wyświetlaczem LCD, koncernowi udało się stworzyć urządzenie, które będzie mogło pełnić funkcję telewizora, monitora komputerowego oraz lustra.

Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że do masowej produkcji "lustrzanych" telewizorów zamierzają wykorzystywać panoramiczne panele LCD (16:9) o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli. Wyświetlacze dostępne będą w wersjach o przekątnej 17, 23 i 30". Niewykluczone jednak, że takie wyświetlacze będą montowane w większych lustrach - tak, by tylko część powierzchni zwierciadła wyświetlała obraz.

Wiceprezes Philipsa, Gregg Chason, poinformowął, że Mirror TV, wyposażony w 17" wyświetlacz kosztować będzie ok. 2500 USD. Wersja 30-calowa kosztować ma o 3 tys. USD więcej.