Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Styl Życia

W tej kategorii wyraźnie zyskują serwisy o2.pl. W stosunku do stycznia ich zasięg zwiększył się z 16,77% do 18,36%. Z kolei zasięg Interia.pl spadł w tej kategorii z 12,76% do 11,84%.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Turystyka

Bez większych zmian w tej kategorii. Onet.pl ma silną pozycję, a prawdopodobnie wzmocni się ona jeszcze bardziej w związku z uruchomieniem serwisu Zumi.pl.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Nowe Technologie

Na wysoką 12 pozycję w tej kategorii powrócił serwis SmileyCentral.com. Jedyne co oferuje witryna SmileyCentral.com to możliwość pobrania paska narzędziowego, który zawiera m.in. ponad 1000 emotikonek. Toolbar jest przez większość programów do rozpoznawania spyware/adware kategoryzowany jako oprogramowanie szpiegowskie.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Praca

Trwa zacięta rywalizacja między Pracuj.pl a serwisami dotyczącymi rekrutacji portalu Gazeta.pl. W tym miesiącu zwyciężyła Gazeta.pl, przewaga wynosi zaledwie 0,06 pkt procentowego.

Jobpilot.pl wprowadził polskojęzyczną wersję serwisu Monster.com. Na efekty tego posunięcia trzeba będzie poczekać do kwietniowej fali wyników badania Megapanel.

Poza pierwszą 20 spadł serwis społecznościowy związany z pracą Goldenline.pl, który został przeniesiony do kategorii Społeczności. W lutym odwiedziło go 141 tys. użytkowników (real users), miał 22 mln 109 tys. odsłon.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Kategoria Społeczności

Na 9 pozycję trafił serwis blogowy mylog.pl nieobecny w styczniowym zestawieniu.

Spośród pierwszej piątki spadków zasięgu nie odnotowały jedynie fotka.pl oraz serwisy społecznościowe Wirtualnej Polski.

Lutowy ranking serwisów tematycznych

Patrz także:

Lutowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Styczniowy ranking serwisów tematycznych

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach