Lycoris przejęty przez Mandrivę

Firma Mandriva (znana wcześniej jako Mandrakesoft), producent popularnej dystrybucji Mandriva Linux, poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej zakupu części udziałów firmy Lycoris - czołowego producenta dystrybucji systemu Linux dla użytkowników domowych w Ameryce Północnej.

Firma Lycoris działa od 2000 roku, posiada ugruntowaną pozycję twórcy łatwych w obsłudze i przyjaznych systemów operacyjnych, których czołowym reprezentantem jest kompletny system operacyjny do zastosowań biurkowych o nazwie Desktop/LX, przez wielu uważany za niezwykle taniego konkurenta komercyjnych systemów operacyjnych Windows czy Mac OS. Liczbę osób, które wybrały system Lycoris szacuje się na od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy użytkowników.

Z kolei Mandriva to jedynie zmieniona nazwa dobrze znanego dostawcy jednej z najpopularniejszych w świecie linuksowym firm - Mandrakesoft. Teraz, na mocy umowy, do zespołu Mandrivy dołączył m.in. Joseph Cheek, założyciel i dyrektor zarządzający firmy Lycoris, który ma odpowiadać za tworzenie zaawansowanych produktów opartych na rozwiązaniach linuksowych przeznaczonych do zastosowań biurkowych.

Aktualnie realizowany jest plan stworzenia nowego produktu, który będzie stanowił połączenie produktów Mandriva Discovery i Lycoris Desktop/LX. Oba zespoły rozpoczęły już prace nad tym produktem. O szczegółach dotyczących zintegrowanego produktu, a także planach wydawniczych, powinniśmy usłyszeć już wkrótce.