Lycos w Polsce ?

Amerykański serwis Lycos kontynuuje ekspansję na lokalne rynki innych krajów i rozważa możliwość dokonania inwestycji w Polsce.

Lycos wraz z Singapore Telecommunications otworzą wkrótce nowy portal na Filipinach. Początkowo będzie to jedynie przetłumaczona zawartość amerykańskiej wersji portalu. Później, dzięki współpracy z lokalnymi mediami, dojdą także wiadomości miejscowe. Z uwagi na porozumienie z firmą telekomunikacyjną Globe Telecom, zawartość niektórych serwisów portalu Lycos będzie dostępna także przez telefony zgodne ze standardem WAP (Wireless Application Protocol), tak jak w przypadku zlokalizowanych serwisów firmy w Indiach, Chinach, Malezji, Singapurze, Hongkongu i na Tajwanie.

Lycos mający już oddziały w ponad 37 krajach być może dokona inwestycji również w Polsce. Od pewnego czasu trwają spekulacje o ewentualnym wykupieniu przez amerykańską firmę części udziałów Interii. Właściciele polskiego serwisu kontynuują poszukiwania inwestora, który miałby przejąć ok. 33% udziałów firmy. Lycos wymieniany jest tutaj jako najpoważniejszy kandydat, jednak na przeszkodzie stoi podobno kwestia rozbieżnej wyceny Interii poprzez zainteresowane strony.


Zobacz również