Lyra - wreszcie jest

Koncern Thomson oficjalnie poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży przenośnego odtwarzacza multimedialnego RCA Lyra RD2780. Urządzenie zaprezentowano już w wakacje, jednak do tej pory nie było ono dostępne.

RCA Lyra RD2780

RCA Lyra RD2780

Lyra RD2780 jest wielkości handhelda - urządzenie wyposażono w duży, kolorowy wyświetlacz LCD, na którym wyświetlane są filmy i zdjęcia. Najnowszy produkt Thomsona potrafi również odtwarzać pliki audio (MP3, WMA). Dane przechowywane są na wbudowanym twardym dysku o pojemności 20 GB.

Dzięki wyposażeniu Lyra RD2780 w złącze USB 2.0, możliwe jest łatwe kopiowanie danych z wbudowanego dysku na dysk komputera (i odwrotnie). Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że urządzenie wyposażone jest we wbudowany tuner TV - jednak po podłączeniu źródła sygnału wideo, Lyra może pełnić funkcję cyfrowego magnetowidu (długość nagrania ograniczona jest pojemnością dysku). Odtwarzacz ma także kompozytowe wyjście wideo, umożliwiające podłączenie odtwarzacza np. do telewizora (i wyświetlanie zgromadzonych na dysku plików wideo i graficznych na jego ekranie).

Cenę urządzenia ustalono na 449 USD.


Zobacz również