Lytro obiecuje zrewolucjonizować fotografię

Dzięki nowemu aparatowi fotograficznemu, firma Lytro umożliwi robienie zdjęć bez potrzeby przejmowania się ustawianiem ostrości. Będzie ją można dostosować już po wykonaniu fotografii. Aparaty z technologią Light Field mają trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Firma Lytro to nowy gracz w branży fotograficznej, ale technologia, którą opracowała jest rzeczywiście innowacyjna. Sensor aparatu, podczas wykonywania zdjęcia, rejestruje nie tylko kolor i nasycenie fotografowanego obrazu, ale także kierunek pojedynczych promieni światła.

Technologia Light Field pozwala na ustawienie ostrości na wybranym fragmencie zdjęcia już po jego wykonaniu. Poniższa fotografia umożliwia przetestowanie tej funkcji. Kliknięcie w dowolnym miejscu spowoduje jego wyostrzenie. Więcej przykładów na stronie Lytro.

Oprócz tego, Lytro zapewnia, że ich aparaty mogą wykonywać zdjęcia przy słabym oświetleniu i to bez lampy błyskowej. Co równie ciekawe, mają umożliwiać wykonywania fotografii 3D przy pomocy jednego obiektywu. Założyciel firmy, Ran Ng mówi, że misją Lytro jest zrewolucjonizowanie fotografii i sprawienie, by tradycyjne aparaty przeszły do historii.

Firma stawia przed sobą ambitne cele, ale trzeba przyznać, że nowa technologia daje naprawdę niespotykane możliwość. Wciąż jednak nowe aparaty nie trafiły na rynek i będzie trzeba poczekać zanim dowiemy się, czy rewolucja w fotografii stanie się faktem. Aparaty Lytro można już zamawiać na stronie producenta, a w ręce klientów trafią jeszcze w tym roku.