M1 - filmowa cyfrówka Sony

Koncern Sony zaprezentował nowy cyfrowy aparat fotograficzny z popularnej serii Cyber-shot - model M1. Urządzenie wyposażone jest w matrycę o rozdzielczości 5,1 megapiksela oraz ciekawą funkcję - podczas wykonywania zdjęć aparat rejestruje nie tylko fotografie, ale także krótkie klipy wideo. Przedstawiciele koncernu mówią, że taka funkcjonalność pozwoli użytkownikom lepiej oddać nastrój chwili, w której zrobiono zdjęcie.

Sony Cyber-shot M1

Sony Cyber-shot M1

Dzięki opcji "hybrid recording mode" Cyber-shot M1 podczas rejestrowania zdjęcia może automatycznie nagrać do 5 sekund wideo (w rozdzielczości QVGA) przed zrobieniem fotografii i do 3 sekund po (zdjęcia i klip wideo zapisywane są oczywiście w oddzielnych plikach). Podgląd zdjęć i filmów umożliwia ruchomy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,5".

W odróżnieniu od większości cyfrówek, aparat należy trzymać pionowo, a nie poziomo. Zdjęcia zapisywane są na kartach pamięci Memory Stick Pro Duo. Nowy Cyber-shot wyposażony jest w 3x zoom optyczny oraz wbudowany akumulator. Urządzenie sprzedawane będzie w komplecie ze stacją dokującą, którą można podłączyć - za pośrednictwem złącza USB - do komputera PC lub Macintosha.

Cyber-shot M1 w sklepach pojawić powinien się pod koniec roku. Cenę urządzenia ustalono na 600 USD.

Więcej informacji:

http://www.sonystyle.com


Zobacz również