MAX 2008/2009 - Adobe odkrywa karty

Koncern Adobe oficjalnie ogłosił szczegóły dotyczące tegorocznego cyklu konferencji MAX, przeznaczonych dla profesjonalnych twórców treści multimedialnych i firm.

W tym roku - podobnie jak w roku ubiegłym - odbędą się trzy konferencje, z których każda mieć będzie miejsce na innym kontynencie. W dniach 16-19 listopada Adobe zaprasza do San Francisco, od 1 do 4 grudnia MAX zagości w Mediolanie, a impreza kończąca cykl odbędzie się w Tokio pod koniec stycznia 2009 r. (29 i 30 tego miesiąca).

W trakcie każdego z sympozjów odbędzie się ponad 200 sesji, podzielonych na pięć głównych kategorii:

- współpraca designersko-developerska

- projektowanie typu "cross media"

- aplikacje RIA

- usługi, komponenty, narzędzia

- projektowanie dla wielu wyświetlaczy.

Adobe rozpoczęło także przyjmowanie zgłoszeń do konkursu MAX Awards na najbardziej innowacyjne implementacje technologii Adobe (zgłoszenia można nadsyłać do 5 września). Ogłoszenie wyników nastąpi 18 listopada, w trakcie ceremonii otwarcia amerykańskiej konferencji MAX 2008/2009.

Konferencja MAX zostanie zorganizowana w Europie po raz drugi w historii. Po raz pierwszy zawitała na Stary Kontynent w dniach 15-18 października 2007 r. Nie mogło tam zabraknąć naszego wysłannika (więcej informacji: "Uliczkę znam w Barcelonie..." - relacja z Adobe MAX Europe).

Więcej informacji: Adobe MAX