MBTA: z sali sądowej do pracy

W sierpniu trzej studenci ze słynnej uczelni MIT zostali oskarżeni o włamanie do systemu informatycznego metra w Massachusetts. Przeciwko nim został wniesiony akt oskarżenia do lokalnego sądu. Mimo iż sprawa nie jest jeszcze zakończona, to wszystko wskazuje na to, że przyszłość trójki studentów nie rysuje się w ciemnych barwach, mimo powagi stawianych im zarzutów.

O włamaniu do systemu informatycznego metra oraz o perturbacja związanych z ochroną sposobu w jaki tego dokonano pisaliśmy w połowie sierpnia. Jednak trwająca wciąż rozprawa sądowa nie przeszkodziła w zatrudnieniu studentów w spółce zajmującej się zarządzaniem systemem metra. Będą oni odpowiedzialni m.in. za udoskonalanie jego systemów informatycznych.

Umowa współpracy została zawarta 7 października, natomiast pierwsze spotkanie ze studentami oraz odpowiednimi władzami uczelni odbyło się 21 sierpnia. Od tego czasu grupy robocze omawiały w jaki dokładnie sposób zostało przeprowadzone włamanie, jakie są inne niebezpieczeństwa systemu oraz jakie kroki należy podjąć, aby zabezpieczyć się w przyszłości przed tego typu zdarzeniami.

MBTA (Massachusetts Bay Transit Athority) odmówiło komentarza w tej sprawie.