MDC-3000 - cyfrowy aparat Musteka

MDC-3000 to najnowsze wielofunkcyjne urządzenie multimedialne stworzone przez firmę Mustek. Pracuje jako cyfrowy aparat fotograficzny i internetowa kamera wideo.

MDC-3000 to najnowsze wielofunkcyjne urządzenie multimedialne stworzone przez firmę Mustek. Pracuje jako cyfrowy aparat fotograficzny i internetowa kamera wideo. Wykonuje zdjęcia, przechwytuje sekwencje obrazów i pozwala nagrywać klipy wideo.

MDC-300 wyposażony jest w czujnik CCD o rozdzielczości 2,1 megapikseli oraz kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 1,8 cala (45 milimetrów). Dzięki technologii Zoran Coach LC ASIC zdjęcia można wykonywać w wysokiej rozdzielczości 2048 x 1536. W ekranie LCD zintegrowano dwie funkcje. Służy on równocześnie do przeglądu zdjęć i konfiguracji ustawień aparatu-kamery.

Urządzenie komunikuje się z komputerem przez złącze USB. Dołączone sterowniki TWAIN umożliwiają nawiązanie komunikacji aparatu z komputerem. Program Viewer Window pozwala na transfer zdjęć do pamięci komputera. Dzięki Photo Express i Photo Explorer, zdjęcia można edytować oraz wysyłać pocztą elektroniczną lub umieszczać na stronach WWW. Producent wyposażył urządzenie w dodatkowe akcesoria: kable USB i wideo, składany statyw, skórzany futerał, baterie i podręcznik użytkownika.

Aparat-kamera wyposażony jest w optyczny i cyfrowy wizjer. Wbudowany samowyzwalacz umożliwia wykonywanie zdjęć z 10-sekundowym opóźnieniem. Producent dołącza też do urządzenia kartę Compact Flash o pojemności 16 MB.

MDC-3000 jest zgodny ze standardem DPOF (ang. Digital Print Order Format). Standard ten jest odpowiedzialny za kompatybilność fotograficznych z drukarkami. Dodatkowe funkcje to: ustalanie ilości i rodzaju wydruków, a także automatyczne drukowanie daty i czasu wykonania zdjęcia.

Aparat objęty jest dwuletnią gwarancją. Jego cena to ok. 1100 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna netto.

Dane techniczne:

-Czujnik: SONY 1600 x 1200 CCD

Rozdzielczość:

-2048 x 1536 (w technologii COACH)

-1600 x 1200 (tryb high)

-800 x 600 (tryb low)

-320 x 240 (sekwencje wideo, 25 klatek na sekundę)

-Kolorowy wyświetlacz LCD TFT o przekątnej 45 mm i rozdzielczości 61.6k

-Samowyzwalacz z 10-sekundowym opóźnieniem

-Zakres ostrości:

-20 cm do nieskończoności

-automatyczne dostrojenie ostrości obrazu

-Przesłona: F2.8/F 5.6/ F11

-Migawka: 1/25 ~1/2500 s

-Wbudowana lampa błyskowa

-typ IGBT

-redukcja efektu czerwonych oczu

-automatyczne przywracanie ustawień fabrycznych

-wyłączenie

-włączanie

-Wizjer optyczny

-Złącze USB

-Zasilenie przez cztery baterie 1.5V AA; nie jest wymagany dodatkowy zasilacz

-Automatyczny balans bieli

-Automatyczny czas ekspozycji

Więcej informacji: http://www.veracomp.pl