MEGA, nowy serwis Kima Dotcoma cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Najnowsze dziecko Kima "Dotcoma" Schmitza, czyli serwis hostingowy MEGA zanotował świetny start. Internauci prześcigają się w rejestracji.


Minął już rok, kiedy to agencja FBI przeprowadziła szeroko zakrojoną i bardzo medialną akcję, w wyniku której zamknięty został popularny wśród milionów internautów serwis MegaUpload oraz zatrzymane zostały cztery osoby, w tym założyciel serwisu, Kim "Dotcom" Schmitz. Pomimo tych wszystkich zawirowań i groźby nawet 20-letniej odsiadki 38-letni Niemiec wprowadził jednak w życie (dokładnie 19 stycznia) swój od dawna opracowywany kolejny projekt, czyli serwis hostingowy MEGA.

MEGA - kilka słów

MEGA oferuje na start użytkownikom 50 GB miejsca w "chmurze" na pliki, którymi mogą się dzielić przesyłając znajomym linki. Przestrzeń tę można za miesięczną opłatę zwiększyć do maksymalnie 4 TB (29,99 euro). Dane zanim zostaną załadowane na serwer są szyfrowane, co oznacza, że pracownicy serwisu nie mogą ich podejrzeć.

MEGA - był sukces?

Z danych przedstawionych przez Dotcoma wynika, że tak. W przeciągu 10 minut przepustowość 10-gigabitowego łącza została całkowicie zapchana, natomiast w ciągu pierwszej doby nowy serwis doczekał się aż miliona rejestracji. Jeżeli chcecie zwiększyć tę liczbę zapraszamy tutaj.